Aplikacja mobilna Ucando

Kupujesz auto używane i chciałbyś poznać jego historię? Ilu miało właścicieli, czy nie brało udziału w kolizji lub poważnym wypadku, skąd, tak naprawdę, zostało sprowadzone i czy na pewno legalnie? Dzięki usłudze „Historia Pojazdu”, dostępnej na stronie historiapojazadu.gov.pl, poznasz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań. W jaki sposób?

Czym jest usługa „Historia Pojazdu” i czego potrzebujesz, żeby z niej skorzystać?

Dostępna na podanej stronie usługa „Historia Pojazdu” jest rozwiązaniem stworzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji z myślą o tych wszystkich, którzy planują zakup samochodu używanego. Biorąc pod uwagę, jak duży jest w Polsce rynek aut używanych, usługa ta ma szansę trafić każdego roku do dziesiątków lub nawet setek tysięcy kierowców. Osoby zainteresowane skorzystaniem z niej, muszą wykonać następujące czynności:

 1. Wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl.
 2. Na stronie głównej usługi wpisać w widoczne tam miejsca podstawowe dane o pojeździe, którego historię chce się poznać (numer rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji pojazdu oraz numer VIN).
 3. Kliknąć w button „Sprawdź pojazd” i odczytać otrzymaną informację.

I to wszystko. Całość dostępna jest całkowicie za darmo, a dostęp do niej posiada każdy, kto ma pod ręką komputer, laptop czy telefon podłączony do sieci internetowej.

Czego dokładnie dowiesz się ze strony HistoriaPojazdu.gov.pl?

„Historia Pojazdu” potrafi być prawdziwą kopalnią informacji na temat dowolnego auta. Po wpisaniu wymaganych danych, z otrzymanych wyników wyszukiwania dowiesz się m. in.:

 • jakie są podstawowe, oryginalne dane techniczne interesującego Cię auta,
 • kiedy mijały terminy badań technicznych, które dany pojazd przechodził, a także jakie były ich wyniki,
 • jak przedstawiają się wszelkie informacje o dodatkowych badaniach technicznych,
 • jak wyglądał odczyt z drogomierza (licznika) rejestrowany podczas badań technicznych od 2014 roku oraz odczyt dokonywany podczas kontroli drogowej,
 • czy licznik w pojeździe był wymieniany i jaki był jego stan tuż po wymianie,
 • jaki jest aktualny stan ubezpieczenia OC,
 • czy auto odniosło jakiekolwiek istotne szkody, o czym informacje gromadzone są od 1 marca 2020 roku,
 • jaka jest liczba poprzednich lub obecnych właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdu,
 • kiedy dokładnie interesujący Cię pojazd został ostatnio sprzedany i przez kogo,
 • czy interesujący Cię pojazd był w posiadaniu osoby prywatnej, firmy czy też innej organizacji.

To wszystko, plus kilka innych informacji, pomoże Ci oszacować realną wartość wybranego samochodu, a także przygotować się na negocjacje w sprawie zakupu. Przede wszystkim jednak będziesz mógł dzięki nim uniknąć zakupu auta o przeszłości innej, niż deklaruje to jego sprzedawca.

W jaki sposób gromadzone są dane dostępne dzięki „Historii Pojazdu”?

„Historia Pojazdu” dostępna na stronie historiapojazadu.gov.pl to usługa bazująca przede wszystkim na danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów, czyli rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Mając dostęp do usługi, zyskujesz również dostęp do zgromadzonych w CEPiK informacji o wszystkich pojazdach, jakie tylko trafiły do tej właśnie bazy.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

2 Komentarze

 1. W końcu! Mam wrażenie, że przez jakiś czas w Polsce nie dało się kupić używanego samochodu, wiadomo, oszukiwać nadal będą, ale chociaż jest sposób jak ich sprawdzić. U handlarzy jedyne czego można szukać to jakiś haczyków i ukrytych wad. A kupując od osoby prywatnej, ona sama może nie wiedzieć co działo się z autem przed tym jak je kupiła. Niestety sprawdzałam na własnej skórze..

  Odpowiedz

 2. Nigdzie nie sprawdzisz historii pojazdu jak sprzedający nie udostępni daty 1 rejestracji lub nie wykupisz raportu Wszystkie tzw. darmowe sprawdzania to fikcja.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.