Aplikacja mobilna Ucando

Filtr paliwa to bardzo istotny element układu paliwowo – wtryskowego nie tylko w przypadku VW Golfa 4 ale i każdego innego samochodu. Powierzono mu bardzo ważne zadanie filtracji paliwa. Silnik jest bardzo wrażliwy na wszelkie zanieczyszczenia dlatego rola filtra paliwa jest nieoceniona. Kiedy należy wymienić filtr na nowy? Ile wynosi jego trwałość?

Kupuj filtry paliwa w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Zacznijmy od niezwykle istotnej uwagi dla wszystkich posiadaczy VW Golfa 4 i nie tylko. Należy koniecznie przestrzegać okresowej, regularnej wymiany filtra paliwa, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych silników typu Diesel. Druga uwaga to z kolei konieczność wymiany filtra paliwa niezwłocznie po zakupie używanego samochodu.

Filtr paliwa a ochrona silnika

Układ paliwa nie ma łatwo. Kiepskiej jakości paliwo naraża na liczne zanieczyszczenia. Ponadto pod wpływem temperatur w zbiorniku paliwa wytrąca się woda, która z czasem koroduje na ścianach zbiornika. Wszystko to sprawia, że wraz z paliwem mogłoby się przedostać do silnika wiele niepożądanych, szkodliwych zanieczyszczeń. Zabrudzeniu paliwa i tym samym silnika samochodowego ma zapobiegać filtr paliwa.

Jaki rodzaj filtra paliwa do VW Golf 4?

Modele benzynowe zostały wyposażone w filtr przepływowe. Z kolei w Dieslach stosuje się filtry nakręcane. Podczas wyboru odpowiedniego filtra paliwa należy kierować się przede wszystkim sprawdzonym producentem – np. Bosch i Filtron. Tylko markowe filtry będą posiadały odpowiednią ilość materiału filtracyjnego. Filtr należy ponadto dobrać do parametrów silnika. Jeżeli nie jesteśmy tego pewni, wybór warto powierzyć mechanikowi.

Kiedy należy wymienić filtr?

Filtr paliwa w Golfie 4 z reguły zaleca się wymienić po przejechaniu około 30 tys. kilometrów. Nie jest to jednak jedyne kryterium wymiany, którym należy się kierować. Istotne znaczenie będą miały m.in. rodzaj oraz jakość stosowanego paliwa. Im lepsze paliwo, tym dłuższa żywotność filtra. Nie bez powodu producenci układów wtryskowych zalecają więc, by interwały wymian filtra paliwa skrócić nawet do 20 tys. kilometrów.

Dlaczego wymiana jest tak ważna?

Sprawny silnik to podstawa. Koszt zakupu filtra paliwa oraz jego wymiany jest znacznie niższy niż wydatki, które trzeba by ponieść w przypadku uszkodzenia silnika. Do typowych konsekwencji powstałych na skutek długotrwałego niewymieniania filtra paliwa należy zaliczyć m.in. spadek mocy silnika, zaburzenia w dopływie paliwa, korozję układu paliwowego i wtryskowego czy też zatarcie pompy wtryskowej.

Na koniec drobna uwaga. Wymianę filtra paliwa w Golfie 4 zaleca się powierzać profesjonalistom. By wymienić filtr trzeba bowiem koniecznie rozłączyć układ paliwowy, co skutkuje spuszczeniem paliwa z przewodów paliwowych. Bezpieczeństwo wymiany filtra wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Odradzamy więc samodzielnej wymiany.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Jeden komentarz

  1. W dieslach wymiana takiego filtra na czas jest bardzo ważna. W przeciwnym razie łatwo zatrzeć pompę albo jak w przypadku mojego znajomego – komputer zaczyna sypać błędami. Wymiana takiego filtra co 20 tysięcy kilometrów to naprawdę nieduży koszt.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.