Za prawidłowe działanie pojazdu odpowiada wiele części. Niektóre z nich determinują sprawne funkcjonowanie poszczególnych systemów w samochodzie. Jest tak m.in. w przypadku filtra paliwa, który gwarantuje prawidłowe środowisko pracy silnikowi oraz układowi paliwa. Jak często wymieniać filtr paliwa do Ford Focus 2? Produkt jakiego producenta filtrów samochodowych wybrać?

Kupuj filtry paliwa w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Za co odpowiada filtr paliwa w samochodzie?

Filtra paliwa to element układu paliwa. Jego rola polega na oczyszczaniu paliwa ze szkodliwych substancji – zarówno zanieczyszczeń jak i gazów. Dzięki temu silnik posiada optymalne warunki pracy i jest efektywny. Za najlepsze na rynku i charakteryzujące się najwyższym stopniem filtracji uznaje się filtry z węglem aktywnym.

Czy i dlaczego należy wymieniać filtr paliwa?

Filtr paliwa to typowy element eksploatacyjny, który z czasem zużywa się, dlatego należy go regularnie wymieniać. Można to zrobić samodzielnie z racji, że wymiana nie należy do trudnych lub zlecić wymianę mechanikowi. Co do interwałów wymian, warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

Brak regularnej wymiany filtra prowadzi do problemów m.in. z całym układem paliwowym. Co za tym idzie pogarsza się praca silnika i tym samym prowadzenie samochodu. Jest to chyba wystarczający powód do okresowej wymiany filtra.

Filtr paliwa w Ford Focus 2 – objawy zużycia

Filtr paliwa to tylko z pozoru nieistotna część, która odgrywa de facto istotną rolę w prawidłowym działaniu silnika samochodowego. Zwykle nie zauważamy jego pracy i wpływu na funkcjonowanie układu paliwowego. Tymczasem jeżeli dopuścimy do jego zapchania na skutek zaniedbań eksploatacyjnych, możemy borykać się m.in. ze spadkiem wydajności pracy silnika, problemami z jego uruchomieniem a także większym zużyciem paliwa i wyciekami z rury wydechowej.

Kiedy filtr paliwa do wymiany?

Na karcie pojazdu znajdziemy interwały wymian poszczególnych części samochodowych, w tym filtra paliwa. Z reguły zaleca się, by wymiana filtra paliwa miała miejsce na przełomie przebiegu 30-60 tys. kilometrów. Praktyka pokazuje jednak, ze warto wymieniać filtr paliwa nawet częściej niż jest to zalecane. Trzeba mieć na uwadze, ze filtr działa przez cały czas pracy silnika, nawet gdy stoimy w korku i kilometrów nie przybywa.

Jaki filtr paliwa do Ford Focus 2?

Podczas kupna nowego filtra paliwa, warto zdecydować się na sprawdzony produkt od znanej i cenionej w branży marki. Tym bardziej, że zakup markowego filtra paliwa do Ford Focus 2 wcale nie jest aż tak dużym wydatkiem. Dużym uznaniem wśród klientów a także producentów samochodów cieszą się filtry paliwa produkowane przez takie marki jak m.in. Bosch, Filtron, Mann Filter, Knecht czy też Fiaam.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *