Kompletnie zaparowane szyby samochodu to największy wróg kierowcy i tym samym ogromne niebezpieczeństwo dla całego ruchu drogowego. Brak odpowiedniej widoczności to wzrost zagrożenia podczas jazdy i większe prawdopodobieństwo spowodowania kolizji. By pozbyć się tego problemu należy m.in. regularnie wymieniać filtr kabinowy. Jak zrobić to w Golfie 4?

Kupuj filtry kabinowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Zaparowane szyby w samochodzie to wina przede wszystkim dużej wilgoci. Problem narasta przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym – częste opady deszczu i śniegu. Problem zaparowanych szyb pogarsza ponadto zapchany filtr kabinowy. Brak regularnej wymiany sprawia, że nawiew nie działa tak, jak powinien i jest nieskuteczny.

Do czego służy filtr kabinowy?

Filtra kabinowy jest także nazywany filtrem przeciwpyłowym. Znajduje się w systemie klimatyzacji samochodowej i odpowiada przede wszystkim za pochłanianie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jego praca skupia się co prawda głównie na oczyszczaniu powietrza, jednak zapchany filtr będzie blokował powietrze, przez co nawiewy nie będą działać tak, jak powinny. W efekcie postępuje problem zaparowanych szyb.

Dlaczego należy regularnie wymieniać filtr?

Filtr należy wymienić przede wszystkim po to, by podczas jazdy samochodem można było oddychać świeżym, czystym powietrzem. Zły stan filtra nie tylko przyczyni się do powstawania nieprzyjemnych zapachów w kabinie pojazdu, ale spowoduje także parowanie przedniej szyby, co jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza podczas jazdy po zmroku.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w VW Golf 4?

Wymiana raz do roku to absolutne minimum. Wedle zaleceń producenta, filtr kabinowy w VW Golf 4 powinno się jednak wymieniać co pół roku wraz z odgrzybianiem wnętrza kabiny. Regularna wymiana filtra uchroni kierowcę przed problemem zaparowanych szyb i co najważniejsze zagwarantuje świeże, pozbawione zanieczyszczeń, powietrze.

Jaki filtr kabinowy do Volkswagen Golf 4?

Najtańsze filtry kabinowe to modele wykonane z papieru. Niestety ich trwałość pozostawia bardzo wiele do życzenia. Filtrem kabinowym wartym polecenia do samochodów nie tylko VW Golf 4 jest ten wyposażony w innowacyjną warstwę z aktywnym węglem. Taki filtr posiada włókna sztuczne odporne na wchłanianie wilgoci. Żywotność takiego filtra przekracza kilkakrotnie trwałość wkładu papierowego.

Na koniec jeszcze jedna słuszna uwaga. Decydując się na wymianę filtra kabinowego w Golfie 4, zawsze korzystajmy z markowych filtrów samochodowych a nie podróbek, których na rynku jest od groma. Do najlepszych producentów można zaliczyć m.in. filtry kabinowe  Filtron, filtry marki Bosch, Mann-Filter oraz Hengst.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *