Jeszcze nigdy w historii dezynfekcja nie pełniła tak ważnej roli w naszym codziennym życiu. Dezynfekujesz ręce, miejsce pracy, dom lub mieszkanie, czy nie powinieneś tego samego robić ze swoim autem? Jak najbardziej, zwłaszcza iż zapewne spędzasz w samochodzie naprawdę sporo czasu, również w towarzystwie innych osób. Dbaj więc o siebie i swoich bliskich. W jaki sposób zrobisz to najskuteczniej?

Dezynfekcja wnętrza pojazdu za pomocą środków chemicznych

Zacznijmy od tego, że wnętrze każdego samochodu wymaga regularnego czyszczenia, a teraz również i dezynfekcji, tak samo, jak robisz to z wnętrzem swojego domu czy mieszkania. I tak jak w domach czy mieszkaniach, również w autach masz do czynienia z powierzchniami mniej i bardziej wymagającymi tej dezynfekcji. Jeśli chodzi o samochody, to elementami, na których gromadzi się najwięcej niebezpiecznych wirusów, są wszystkie te powierzchnie, które mają najczęstszy kontakt z naszymi dłońmi. Przede wszystkim jest to:

  • koło kierownicy (być może Cię to zaszokuje, ale na kole kierownicy potrafi gromadzić się nawet czterokrotnie więcej wirusów i bakterii, niż na przeciętnej desce sedesowej),
  • drążek zmiany biegów,
  • drążek hamulca ręcznego,
  • panel sterowania radia lub dotykowy ekran multimedialny,
  • klamki drzwi,
  • panele sterowania szybami elektrycznymi
  • pasy bezpieczeństwa.

Czyszcząc i dezynfekując swoje auto musisz za każdym razem zwrócić szczególną uwagę na te właśnie powierzchnie. Warto byłoby także, abyś podczas takiej dezynfekcji zastanowił się dobrze, czy Ty sam lub któryś z Twoich regularnych pasażerów nie macie w zwyczaju szczególnie często dotykać jakiejś innej, mniej oczywistej powierzchni. Może to być np. osłona przeciwsłoneczna od strony pasażera z lusterkiem po wewnętrznej stronie, a może sam często poprawiasz po kimś lusterko wsteczne? Co by to nie było, do dezynfekcji każdego takiego elementu używaj dobrych i mocnych środków dezynfekujących. Do wyboru masz przede wszystkim:

  • Środki w płynie lub w sprayu – staraj się wybierać te, które powstały z myślą o użyciu ich w samochodzie, dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie odbarwią dezynfekowanej powierzchni. Dobrym przykładem takich środków jest płyn do dezynfekcji powierzchni DezoFast z atomizerem, tani i skuteczny.
  • Chusteczki nasączone płynem dezynfekującym – polecane zarówno do regularnego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni w kabinie samochodu, jak i do doraźnego użycia (codziennego przecierania powierzchni najczęściej dotykanych). Takie chusteczki są wygodne, można je wozić wszędzie ze sobą i wykorzystać w dowolnym momencie. Polecamy m. in. nasze ściereczki dezynfekujące Soft o działaniu wirusobójczym, nasączone preparatem zawierającym aż 70% roztwór alkoholu.

Oczywiście, dezynfekcja wnętrza auta za pomocą odpowiednich preparatów to nie jedyne rozwiązanie. Czego jeszcze możesz użyć?

Dezynfekcja wnętrza samochodu z użyciem ozonatora

Postępująca pandemia stała się momentem triumfu ozonatorów. Po tym, jak branża motoryzacyjna uświadomiła sobie, że popularne już wcześniej ozonowanie wnętrza aut w celu usunięcia grzybów i bakterii z układu klimatyzacji samochodowej oraz samej kabiny, jest w stanie również walczyć z wirusami (w tym również z tym najpowszechniejszym obecnie wirusem COVID-19), popyt na usługę ozonowania wzrósł kilkunastokrotnie. Zamiast jednak ustawiać się w kolejce do zajmującego się ozonowaniem warsztatu, możesz sam zatroszczyć się o siebie i swoich bliskich. W jaki sposób?

Wybierz profesjonalne urządzenie wytwarzające ozon Ozon-Maker od Magneti Marelli lub nieco mniej profesjonalny, uniwersalny ozonator Viakenii GL-2108. Dzięki każdemu z tych urządzeń będziesz w stanie samodzielnie dezynfekować całe wnętrze swojego auta, tak jak i domu, mieszkania czy pojazdów Twoich bliskich lub sąsiadów.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *