Aplikacja mobilna Ucando

Tak jak dbamy o czystość karoserii czy felg samochodowych, tak samo powinniśmy dbać i o porządek we wnętrzu auta. Sprzątanie w kabinie jest tym prostsze, że w większości można je wykonywać bez względu na pogodę. Ale jak należy to robić, aby osiągnąć odpowiedni efekt? Jakie preparaty najlepiej sprawdzą się do szybkiego i skutecznego czyszczenia wnętrza samochodu?

Właściwa kolejność podczas czyszczenia wnętrza samochodu. Co ułatwia doprowadzenia kabiny do idealnego porządku?

Każdy, kto zajmuje się czyszczeniem i odświeżaniem wnętrz samochodów w sposób profesjonalny, ma opracowany schemat postępowania podczas tego typu zabiegów. Schemat ten pozwala maksymalnie skrócić całą pracę, ułatwić i usprawnić jej wykonywanie, a także zapewnić osiągnięcie co najmniej zadowalających efektów. W większości przypadków schemat ten opiera się na następujących etapach:

  1. Usunięcie z wnętrza samochodu wszelkich niezbędnych przedmiotów – nie tylko śmieci, ale też np. dywaników samochodowych.
  2. Dokładne odkurzenie kabiny auta – użyj w tym celu dwóch końcówek do odkurzacza: okrągłej z włosiem oraz wąskiej, płaskiej ssawki.
  3. Czyszczenie dywaników – tak welurowych, jak i gumowych.
  4. Czyszczenie plastików – kokpitu i nie tylko.
  5. Czyszczenie tapicerki – z użyciem odpowiednich preparatów.
  6. Czyszczenie szyb samochodowych – od wewnątrz i na zewnątrz.

Kluczem w całej tej procedurze jest zachowanie podanej kolejności oraz użycie właściwych preparatów czyszczących. A które są tymi właściwymi?

Środki do czyszczenia tapicerki samochodowej. Jakie warto wybrać i dlaczego?

Czyszczenie tapicerki welurowej, z tworzywa sztucznego, wymaga zastosowania odpowiednich do tego zadania preparatów. Preparaty te dostępne są w wielu wariantach, umożliwiających dostosowanie do konkretnych potrzeb. Możesz wybrać np.:

Wybierając odpowiedni preparat, zawsze pamiętaj o dopasowaniu go do własnych potrzeb. Ponieważ nie są to drogie środki, możesz z powodzeniem używać zamiennie kilku z nich.

Preparaty do czyszczenia i zabezpieczania szyb w samochodzie. W jaki sposób należy ich używać?

Podczas czyszczenia szyb od wewnątrz, pamiętaj o tym, aby nie nakładać preparatu bezpośrednio na szybę, ale na ściereczkę. Rozpylanie płynu do mycia szyb w kabinie sprawia, ze ten będzie osiadał na plastik kokpitu, zostawiając na nim nieładne plamy. A czego powinieneś używać do szyb w swoim aucie? Może to być np.:

A po umyciu szyb, koniecznie nanieś na nie (od zewnątrz) tzw. niewidzialną wycieraczkę, chociażby TURTLE WAX Clear Vue Rain Repellent, 300 ml, marki AMTRA. W ten sposób Twoje szyby znacznie dłużej zachowają czystość.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.