Aplikacja mobilna Ucando

Z punktu widzenia kierowców, którzy muszą trzymać swój samochód na zewnątrz, powód zakupu pokrowca samochodowego jest jak najbardziej uzasadniony. Plandeka ochroni pojazd przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, grad, śnieg, szron, ale także przed słońcem, kurzem i zwierzętami.

Plandeka na samochód

Pokrowce na samochód różnią się głównie rozmiarem i dodatkami, takimi jak specjalna ochrona. Na rynku dostępne są różne modele, począwszy od prostych osłon na przednią szybę, poprzez półplandeki chroniące wszystkie szyby, aż po bardziej zaawansowane modele, które zakrywają cały samochód. Zwykle pokrowce mocuje się za pomocą sznurka lub gumek zakończonych plastikowymi haczykami, które zaczepia się o felgi lub kołpaki w samochodzie. Bardziej zaawansowane modele mają zamki magnetyczne.

Latem i zimą bardzo popularne są niedrogie pokrowce, które chronią przed zamarzaniem przedniej szyby w chłodne dni lub zabezpieczają wnętrze pojazdu przed przegrzaniem. Do ochrony maski silnika przed wilgocią, liśćmi lub podobnymi czynnikami lepiej sprawdzą się jednak pełne plandeki, które zakryją cały pojazd.

W zależności od produktu pełne pokrowce samochodowe chronią karoserię przed kurzem, ale także przed ptasimi odchodami lub sokami z drzew, które mogą uszkodzić lakier. Ponadto, jeśli parkujesz przy ruchliwej ulicy lub podjeździe, gdzie dzieci często się bawią, np. grają w piłkę lub jeżdżą na rowerach, pokrowiec może również chronić przed zarysowaniami lakieru i odciskami palców. Na rynku dostępne są także specjalne osłony z miękką warstwą pianki, które zapewnią wystarczającą ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi gradem.

Jakość i odpowiedni materiał na pokrowce samochodowe

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać tani pokrowiec na samochód, czy też zainwestować w nieco droższy, a co za tym idzie wyższej jakości pokrowiec, odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Niedrogie pokrowce samochodowe wykonane są zazwyczaj z najprostszych materiałów i chronią pojazd przed mrozem, kurzem, liśćmi, odchodami i odciskami łap zwierząt, dzięki czemu spełniają wiele pożytecznych funkcji. Z kolei droższe modele wykonane ze specjalnej tkaniny oferują optymalną ochronę, np. przed gradem. Często są to również plandeki wykonane z oddychającego materiału lub wyposażone w klapy wentylacyjne.

Z pewnością nie warto kupować najtańszych produktów, ponieważ zwykle są wykonane z kiepskiej jakości materiału. Nieodpowiednio opracowane pokrowce samochodowe mogą nawet przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli pełne osłony nie są oddychające ani nie mają klap wentylacyjnych, z czasem mogą pojawić się problemy z korozją. Zatem przed zakupem upewnij się, że pokrowiec ochronny pasuje do rozmiaru Twojego pojazdu, jest wodoodporny, oddychający i można go prać.

Dlaczego pokrowiec na samochód jest przydatny?

Szukając plandeki ochronnej dla swojego samochodu, z pewnością znajdziesz wiele różnych marek, wzorów i cech produktów. To, który model wybierzesz, zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeśli natomiast nadal zastanawiasz się, czy w ogóle warto kupić plandekę ochronną, poniżej znajdziesz jej zalety i wady:

Zalety plandeki samochodowej:

  • Chroni karoserię samochodu przed promieniami UV, śniegiem, deszczem, szronem i innymi czynnikami atmosferycznymi
  • Skutecznie zabezpiecza przed kurzem, brudem i innymi zanieczyszczeniami z zewnątrz
  • To idealne rozwiązanie, gdy nie ma możliwości parkowania w garażu
  • Jest łatwa do czyszczenia
  • Bardzo łatwa do założenia
  • Dostępna w różnych rozmiarach

Wady plandeki samochodowej:

  • Może być kosztowna
  • Trudno zabezpieczyć przed kradzieżą

Podsumowanie

Jeśli chcesz utrzymać swój samochód w jak najlepszym stanie, na pewno warto zainwestować w pokrowiec ochronny. Osłona pomaga utrzymać wartość pojazdu, zapobiega uszkodzeniom lakieru i chroni wnętrze przed starzeniem się. Proste modele są już dostępne za niewielką kwotę, ale nawet droższe wersje należy traktować raczej jako inwestycję, ponieważ dzięki ich zastosowaniu samochód będzie wyglądał jak nowy przez wiele lat.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Norbert Zawadzki

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.