Przednie światła w samochodzie to podstawowy element wyposażenia każdego pojazdu. Bez lamp samochód nie otrzymałby homologacji i nie zostałby dopuszczony do uczestnictwa w ruchu drogowym. Nie jest to jednak element niezniszczalny i z czasem wymaga wymiany. Jakim producentom lamp do Audi A4 warto zaufać w przypadku konieczności wymiany?

Na wstępie wypada zaznaczyć, że lampy samochodowe mają jedno podstawowe i zarazem kluczowe zadanie – oświetlają drogę. Bez oświetlenia w trudnych warunkach lub po zmroku po prostu nie da się jeździć. Ponadto za brak sprawnych lamp grozi mandat. Lampa samochodowa na standardowym wyposażeniu obejmuje światła postojowe, mijania, drogowe oraz kierunkowskaz.

Jak działa lampa samochodowa?

Zasada działania lampy samochodowej jest stosunkowo prosta. Światło, które wydostaje się z żarówki odbija się od odbłyśnika i wydostaje się na zewnątrz, co umożliwia skuteczne oświetlanie drogi. W niektórych rozwiązaniach konstrukcyjnych światło wydostaje się natomiast z soczewki, która równie dobrze oświetla drogę.

Lampy do Audi A4 od Hella

Hella to niemiecka firma, która w przemyśle motoryzacyjnym działa już od ponad stu lat. To właśnie lampy samochodowe były pierwszym przedsięwzięciem marki, która szybko zasłynęła na ryku z wysokiej jakości oferowanych rozwiązań, a lampy Hella każdego roku zyskiwały na popularności. Aktualnie lampy samochodowe od Hella wykorzystywane są na wyposażeniu fabrycznym wielu popularnych marek samochodowych. Komplet lamp przednich do Audi A4 kupimy za około 800 złotych.

Lampy samochodowe Valeo

Drugim pionierem w dziedzinie lamp samochodowych jest francuska firma Valeo, która swoją przygodę z motoryzacją rozpoczęła w 1923 roku. Koncern specjalizuje się w produkcji części dedykowanych zarówno wyposażeniu fabrycznemu, jak i rynkowi części zamiennych. Biorąc pod lupę ofertę dedykowaną do Audi A4, na uwagę zasługują lampy samochodowe na przód, w cenie około 700 złotych za komplet.

Jakim markom jeszcze warto zaufać?

Specjalnie dla Klientów sklep Ucando.pl zadbał o pełną gamę lamp samochodowych do każdej marki i modelu auta. Posiadamy tylko produkty najwyższej jakości, gwarantujące użytkownikowi bezpieczeństwo i niską awaryjność. Prócz marek Hella i Valeo opisanych powyżej, polecamy także takich producentów jak m.in. Bosch, TYC, DEPO oraz Magneti Marelli.

Pamiętajmy, że decydując się na zakup przednich lamp do Audi A4, powinniśmy zawsze wybierać części samochodowe sprawdzonych, renomowanych firm. Dlaczego? Tylko takie części zamienne cechują się wysoką jakością wykonania, niską awaryjnością i skutecznością a co najważniejsze spełniają wszystkie obowiązujące normy i posiadają homologację.

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *