Im więcej mamy pieniędzy, tym częściej przy wyborze samochodu kierujemy się własnymi marzeniami i preferencjami. Bardzo często te właśnie marzenia i preferencje sprawiają, że wybieramy auto sportowe, które różni się od zwykłego auta osobowego pod wieloma względami. Inne są jego potrzeby pod względem eksploatacji, konserwacji i wymiany części. I właśnie z częściami do samochodów sportowych niektórzy mają największy problem.

Kupuj części samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Samochody sportowe, czyli jakie?

Jak słusznie zauważył jeden z dziennikarzy zajmujących się motoryzacją, w Polsce jako samochód sportowy traktowane jest każde auto, którego konstrukcja posiada rozwiązania pozwalające na uzyskanie wysokich lub co najmniej ponadprzeciętnych osiągów. Oznaczałoby to mniej więcej tyle, że za auto sportowe uważamy te pojazdy, które w ogólnej ocenie oferują lepsze (w porównaniu ze standardowymi samochodami osobowymi) właściwościami jezdne. W grę wchodzi tu m. in.:

 • przyśpieszenie,
 • maksymalna prędkość,
 • moc silnika,
 • przyczepność.

Jednak auta sportowe to nie tylko czysta mechanika, ale również wyjątkowa, typowo sportowa stylizacja, mogąca czasem wpływać również na komfort kierowcy i jego pasażerów.

W klasyfikacji europejskiej auta sportowe zaliczane są do segmentu G. Aby pojazdy te mogły poruszać się po drogach publicznych, spełniać muszą szereg warunków, na czele z specyfikacją pozwalającą na udział w zwykłym ruchu drogowym. Te same zasady zmuszają również właścicieli aut sportowych do korzystania jedynie z tych części zamiennych, które posiadają odpowiednie homologacje. A żeby bez obawy móc montować je w swoim samochodzie, należy z kolei wszystkie części do aut sportowych kupować wyłącznie u sprawdzonego i renomowanego dostawcy. Dzięki tej zasadzie niebezpieczeństwo wyboru części niedopuszczonej lub niezdatnej do użytku spada do zera.

Czym wyróżniają się części do aut sportowych?

Na ten temat powiedzieć można wiele i nie zawsze w sposób zrozumiały dla przeciętnego kierowcy. Najważniejsze i tak pozostaje to, że części do aut sportowych charakteryzują się zwykle:

 • wyjątkowym zaawansowaniem technologicznym,
 • zdolnością do wytrzymywania wyjątkowo dużych obciążeń,
 • ponadprzeciętną sprawnością,
 • rodzajem użytego do ich produkcji materiału.

Z oczywistych względów części do aut sportowych wyróżniają się również ceną, która z reguły jest wyraźnie wyższa, niż w przypadku części do zwykłych samochodów. Jednak cena ta zawsze wynika bezpośrednio z ich jakości.

Gdzie warto kupować części do aut sportowych?

W przypadku wyboru części do aut sportowych, kluczowym czynnikiem, jakim należy kierować się podczas dokonywania zakupów, nie jest wcale cena, ale renoma dostawcy. Dlaczego? Części sportowe, jako produkty o wyższej cenie, bardzo chętnie są podrabiane lub też w inny sposób nielegalnie wprowadzane na rynek. Trzymając się sprawdzonych i pewnych dostawców – najlepiej sklepów mających już wyrobioną markę – unikacie niebezpieczeństwa zakupu zwykłych podróbek, a tym samym dodatkowych kosztów generowanych zawsze przez tego typu części.

W naszym sklepie znaleźć można wiele części do aut sportowych różnych marek i modeli. Każda z nich posiada odpowiednie homologacje i spełnia wymagania niezbędne do tego, aby mogła być używana w samochodzie poruszającym się po drogach publicznych.Wybór naszej oferty to pewność, jakość i bezpieczeństwo!

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

2 Komentarze

 1. Auta sportowe to bez dwóch zdań inna kategoria niż osobówki czy ciężarówki. Nic więc dziwnego, że części do nich muszą cechować się ponadprzeciętną sprawnością, wytrzymałością, no są zwykle dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Dobrze, że w ofercie sklepu ucando można znaleźć części do niemal każdego typu auta, więc jak już raz znajdzie się sprawdzonego dostawcę to nawet po zmianie auta, można dalej kupować w tym samym miejscu,

  Odpowiedz

 2. Części do samochodów sportowych muszą być dużej trwałości bo przecież wiadomo, że takie auta są wyjątkowo intensywnie eksploatowane. Na tego typu pojazdy działają duże obciążenia, dlatego zakup żadnych chińskich zamienników nie wchodzi w grę. Tak jak pisze w artykule, warto jest kupować produkty czołowych dostawców, dzięki czemu mamy pewność, że zawieszenie i inne elementy układu będą sprawne przez możliwie jak najdłuższy czas.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *