Aplikacja mobilna Ucando

Folia w płynie, odkąd pojawiła się na naszym rynku, wzbudza spore zainteresowanie wszystkich kierowców i nie tylko. To proste w zastosowaniu i nadspodziewanie tanie rozwiązanie pozwala bowiem bardzo szybko zabezpieczyć i odnowić niemal każdą powierzchnię, a przy tym również na jakiś czas zmienić jej kolor. Jak to możliwe?

Czym jest folia w płynie?

Folia w płynie to jedna z popularnych nazw preparatu dostępnego również jako folia w sprayu, a przede wszystkim guma w sprayu. Preparat ten oferowany jest w opakowaniach różnej wielkości przez poszczególnych producentów, przy czym jego podstawę niezmiennie stanowi substancja przypominająca właśnie płynną gumę lub folię. Substancję tę nakłada się poprzez rozpylenie jej nad wybraną powierzchnią w kilku warstwach. Po wyschnięciu, folia w płynie przybiera kształt nieco gumowatej powłoki.

Do czego może być stosowana folia w płynie?

W motoryzacji folia w płynie znalazła bardzo szerokie zastosowanie. Używać jej można w celach:

  • ochronnych – chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych,
  • zabezpieczających – zabezpiecza powierzchnię, na którą została nałożone, przed mikrouszkodzeniami mechanicznymi,
  • odnawiających – może służyć do renowacji zniszczonych, porysowanych powierzchni i przywracania im dawnego wyglądu,
  • a także do znaczącej zmiany wygląd samochodu – kolorowa folia w płynie nie tylko chroni, ale też może zmienić barwę powierzchni. Właściwie nałożona może więc zmienić kolor wybranego elementu, felg lub nawet całej karoserii.

Właściciele aut nakładają folię w płynie bądź to na same felgi, bądź też karoserię (cała lub jej wybrane fragmenty). Folia w płynie na felgach służy ich ochronie oraz podniesieniu ich wartości estetycznej. Jest to prosty sposób na poprawę ich wyglądu, przywrócenie efektu „nowości” lub na „przemalowanie” ich na dowolny kolor. Podobnie rzecz ma się z karoserią, którą również przy pomocy folii w płynie ochronić można przed uszkodzeniami – szczególnie zalecane dla aut nowych lub nowolakierowanych – oraz zmienić na jakiś czas jej oryginalną barwę.

Co jest największą zaletą folii w płynie?

Nie ma wielkiej przesady w stwierdzeniu, że folia w płynie posiada niemal same zalety. Jest to preparat:

  • niezwykle łatwy w nakładaniu – forma sprayu sprawia, że można go nałożyć na dowolną powierzchnię, choć w zależności od oczekiwanego efektu może wymagać nałożenia kilku warstw;
  • tani – różnice w cenie dotyczą głównie producenta, barwy i wielkości opakowania, nadal jednak jest to preparat wyjątkowo niedrogi;
  • bezpieczny w użyciu – nie ma tu porównania z lakierami czy innymi preparatami w sprayu. Folia w płynie, nawet jeśli zostanie przez przypadek nałożona na niewłaściwą powierzchnię, może być z niej w łatwy sposób zdjęta po zastygnięciu.

Za pewną wadę folii w płynie można uznać jej ograniczoną trwałość, jednak wynika ona z przeznaczenia preparatu. Nie ma to być bowiem rozwiązanie stosowane raz na zawsze, ale coś, co pozwala na wielokrotne stosowanie i tym samym wielokrotną zmianę wyglądu felg czy całego auta.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Dominik Kakietek

Jeden komentarz

  1. Staram się być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, ale szczerze powiem że z folią w sprayu spotykam się po raz pierwszy. Z tekstu i filmu wynika, że nałożenie tej folii jest banalnie proste i nawet laik jak ja sobie z tym poradzi. Z pewnością wypróbuje preparat – może nie do zmiany koloru karoserii, ale do ochrony myślę,że spisze się na medal.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.