Aplikacja mobilna Ucando

Regeneracja silnika za pomocą środków chemicznych to nie mit. Liczne przykłady pokazują, że w ten sposób naprawdę można przywrócić dawną sprawność mocno przepracowanym jednostkom napędowym. Aby jednak osiągnąć tego rodzaju efekt, trzeba wiedzieć nie tylko, z jakich punktów koniecznie powinna składać się cała procedura, ale też jakiego rodzaju preparatów w tym celu użyć.

Krok 1. Dokładne czyszczenie wtryskiwaczy paliwa

Każdy silnik na przestrzeni kolejnych lat swojego funkcjonowania ma dwóch największych wrogów, którzy najmocniej przyczyniają się do jego zużycia. Wrogami tymi są:

  • siła tarcia wraz z wszystkimi jej efektami,
  • nagar oraz pozostałe zanieczyszczenia.

Decydując się na chemiczną regenerację silnika, masz szansę nie tylko ochronić swój silnik przed oboma tymi czynnikami, ale też usunąć znaczącą część ich oddziaływania. A zacząć powinieneś od nagaru, który z biegiem czasu pokrywa m. in. końcówki wtryskiwaczy i powierzchnię zaworów. W jaki sposób możesz się go pozbyć? Najlepiej za pomocą specjalnej maszyny do czyszczenia wtryskiwaczy oraz używanego w tym celu preparatu. Maszyna podpięta do silnika przepłucze i przeczyści wtryskiwacze, usunie nagar i znacząco poprawi kondycję jednostki napędowej.

Krok 2. Czyszczenie przepustnicy

Wtryskiwacze wyczyszczone, czas przejść do kroku drugiego, czyli do czyszczenia przepustnicy. Ta po latach eksploatacji z pewnością daleka jest od stanu, który zapewnia prawidłową pracę silnika. Aby to zmienić, powinieneś użyć preparatu do czyszczenia przepustnicy od LIQUI MOLY (400ml). Preparatu o nazwie Drosselklapen Reiniger używaj zawsze na pracującym siniku. Wystarczy, że rozpylisz go we wnętrzu przepustnicy za pomocą dołączonego do opakowania wężyka. Jego działanie pozwala oczyścić nie tylko samą przepustnicę, ale też zawory dolotowe, poprawiając znacząco ilość powietrza docierającego do jednostki napędowej, co przełoży się natychmiastowo na wzrost jej mocy. Zwłaszcza jeśli czyszczenie przepustnicy będzie tylko jednym z kroków w procesie chemicznej regeneracji silnika.

Krok 3. Płukanie silnika i wymiana oleju

Obowiązkowym etapem chemicznej regeneracji silnika jest wymiana oleju, zanim jednak się za nią zabierzesz, powinieneś przepłukać dokładnie cały układ smarowania. Czym to zrobić? W naszym sklepie znajdziesz naprawdę sporo różnego typu płukanek do silnika, z których możemy Ci polecić m. in.:

Po przepłukaniu silnika i spuszczeniu starego oleju, możesz wlać nowy olej, najlepiej z odpowiednim dodatkiem. Do mocno spracowanych jednostek napędowych polecamy dodatek do oleju silnikowego Visco-Stabil od Liqui Moly.

Krok 4. Zabezpieczenie silnika za pomocą ceramizera

Mając już tak wyczyszczony i przygotowany silnik, pozostaje już jedynie zabezpieczyć go na kolejna lata za pomocą dobrego ceramizera. Taki ceramizer przyda Ci się zresztą nie tylko do silnika. Możesz również użyć ceramizera do regeneracji skrzyni biegów i tylnych mostów, a także ceramizera do regeneracji układu kierowniczego.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *