Aplikacja mobilna Ucando

W bogatej ofercie olejów silnikowych marki Castrol przodują trzy podstawowe linie produktowe – oleje Castrol Magnatec, Castrol Edge oraz seria GTX. Czym różnią się one od siebie, jakie są ich atuty oraz przeznaczenie? Poznajmy specyfikę każdego z nich.

Castrol Magnatec

Seria Castrol Magnatec powstała przede wszystkim w celu zapewnienia pełnej ochrony metalowym elementom jednostki napędowej, zwłaszcza tym najbardziej narażonym na zużycie. Podczas produkcji olejów z tej serii opracowano i zastosowano technologię Inteligentnych Molekuł, które przywierają do powierzchni części jednostki napędowej już w momencie jej uruchomienia, zapewniając im natychmiastową ochronę i redukcję zużycia wywołanego nadmiernym tarciem. Co istotne i charakterystyczne dla tej gamy olejów – nawet przy wyłączonym silniku, film olejowy pozostaje na częściach jednostki napędowej, w pełni je chroniąc.

Dwie główne linie produktowe Castrol Magnatec

Oleje Castrol Magnatec to przede wszystkim:

 • Castrol Magnatec STOP-START
 • Castrol Magnatec

Seria olejów Castrol Magnatec STOP-START to idealne rozwiązanie dla samochodów eksploatowanych przede wszystkim we wzmożonym ruchu ulicznym, a więc głównie w zakorkowanych aglomeracjach miejskich. Według producenta Magnatec START-STOP gwarantuje o 20 proc. lepsze zabezpieczenie silnika przed zużyciem, będącym efektem ciągłego i intensywnego zatrzymywania się i ruszania, niż oferują to produkty konkurencji. Oleje z tej serii to:

 • Castrol Magnatec STOP-START 0W-30 D
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-20 E
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A3/B4
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 C2

Klasyczna linia olejów Castrol Magnatec to środki smarne oparte na technologii Inteligentnych Molekuł, które zapewniają pełną ochronę elementów jednostki napędowej, zwłaszcza w newralgicznym momencie dla silnika, czyli jego rozgrzewania. Oleje z serii Castrol Magnatec to:

 • Castrol Magnatec 5W-40 C3
 • Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4
 • Castrol Magnatec Diesel 10W-40
 • Castrol Magnatec 15W-40

Castrol Edge

Oleje Castrol EDGE to produkty charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, głównie dzięki zastosowaniu w ich produkcji technologii TITANIUM FST.

Według producenta, seria EDGE zapewnia o 45 proc. lepszą redukcję tarcia pomiędzy metalowymi elementami silnika w porównaniu do olejów konkurencji. Linia EDGE daje jednostce napędowej możliwość efektywnego smarowania już od momentu rozruchu silnika, przez całą jego pracę w różnych warunkach otoczenia, aż do wyłączenia motoru. Warto wspomnieć również, że oleje z linii EDGE w dużej mierze przyczyniają się do maksymalizacji osiągów jednostki napędowej.

Główne linie produktowe Castrol EDGE

 • Castrol EDGE – produkt zalecany do stosowania w modelach większości czołowych koncernów samochodowych.
 • Castrol EDGE SUPERCAR – olej silnikowy przeznaczony do aut wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia techniczne i technologiczne. Może być stosowany w samochodach o wysokich osiągach eksploatowanych w codziennym ruchu drogowym.
 • Castrol EDGE Turbo Diesel – produkt niskopopiołowy zapewniający maksymalne osiągi Turbo Dieslom, w tym silnikom Volkswagena, opartych na technologii pompowtryskiwaczy.

Oleje Castrol EDGE to przede wszystkim wysoka płynność w szerokim zakresie temperatur, doskonałe chłodzenie jednostki napędowej oraz skuteczna redukcja szkodliwych osadów. Produkty tej serii pozwalają na osiągnięcie maksymalnego poziomu mocy i utrzymanie bardzo dobrej sprawności silnika.

Oleje Castrol EDGE to produkty zapewniające przede wszystkim idealną płynność w dużym zakresie temperatur, natomiast Castrol Magnatec daje możliwość pełnej ochrony silnika za sprawą Inteligentnych Molekuł, które zabezpieczają elementy jednostki napędowej już od momentu rozruchu. Oba produkty dają szeroki zakres wyboru oleju o odpowiedniej dla konkretnego silnika klasie lepkości SAE.

Castrol GTX

Castrol przygotował linię olejów GTX, przeznaczonych do samochodów o dużych wymaganiach oraz osiągach. Produkty z tej gamy mają za zadanie wydłużyć żywotność silnika, nawet wówczas, gdy auto jest użytkowane w trudnych warunkach otoczenia (m.in. duże natężenie ruchu, złe warunki pogodowe, wydłużone okresy wymiany oleju, niska jakość paliwa).

Trudne warunki eksploatacyjne pojazdu powodują, że w silniku zaczynają osadzać się gęste substancje smoliste, których konsekwencją jest spadek mocy jednostki napędowej oraz skrócenie żywotności silnika. Zastosowanie oleju Castrol GTX pomaga w szybszej redukcji szkodliwych osadów, zapewniając optymalną ochronę przed nadmierną siłą tarcia.

Oleje Castrol GTX to produkty przygotowane przede wszystkim z myślą o samochodach eksploatowanych w trudnych, wymagających, a niekiedy również ekstremalnych warunkach, w których silnik wymaga jeszcze większej, holistycznej ochrony. GTX pozwala na wydłużenie żywotności silnika oraz zachowania jego czystości w wysokich temperaturach pracy jednostki napędowej.

Główne linie produktowe Castrol GTX

Oferta olejów z grupy Castrol GTX to:

 • Castrol GTX ULTRACLEAN  
 • Castrol GTX HIGH Mileage

Castrol GTX ULTRACLEAN to chyba najczystszy olej z całej gamy GTX. Olej ten, jak również inne środki marki Castrol, posiadają w swoim składzie zwiększoną zawartość detergentów, które zapewniają o wiele lepszą ochronę jednostki napędowej przed szlamami, powstającymi na skutek trudnych warunków jazdy. Z kolei olej Castrol GTX HIGH Mileage to niekonwencjonalny produkt, który stworzono z myślą o samochodach osobowych o dużym przebiegu. Tego typu olej posiada specjalny pakiet dodatków wydłużających żywotność jednostki napędowej, chroniących poszczególne elementy silnika przed osadami, a także uszczelniających go i minimalizujących ewentualne wycieki.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Norbert Zawadzki

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.