Aplikacja mobilna Ucando

Auto detailing to przede wszystkim mycie i korekta nadwozia, a także czyszczenie kabiny pasażerskiej. To remedium na bolączki współczesnych samochodów, wywoływane m.in. przez delikatny, szybko zużywający się lakier. Car detailing udowodnia, że nawet kilkunastoletni samochód może wyglądać bardzo dobrze, mimo upływu lat. Co istotne, szeroki dostęp do wysokiej jakości kosmetyków umożliwia przeprowadzenie detailingu samochodowego każdemu, kto ma czas i ochotę samodzielnie odświeżyć wygląd swojego auta.

Topowe kosmetyki do auto detailingu

Auto detailing to precyzyjna sztuka czyszczenia i stylizacji samochodu. Praca nad przywróceniem autu nowego wizualnego życia jest o wiele bardziej szczegółowa i pracochłonna niż standardowe sprzątanie.

Car detailing to szereg kompleksowych czynności czyszczących, renowacyjnych, pielęgnacyjnych oraz zabezpieczających pojazd zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Całościowe czyszczenie samochodu można wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w ogólnodostępne środki czystości i niezbędne do tego akcesoria. Profesjonalne kosmetyki samochodowe umożliwiają znacznie szybsze i skuteczniejsze odświeżanie wyglądu auta.

Które kosmetyki do auto detailingu po prostu musisz mieć?

Przede wszystkim gruntowne mycie

Każde czyszczenie samochodu należy rozpocząć od dokładnego zmycia z nadwozia kurzu, liści i świeżych zabrudzeń. Po wstępnym oczyszczeniu karoserii można rozpocząć właściwe mycie auta wykorzystując w tym celu specjalny szampon samochodowy. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, można w newralgicznych miejscach zastosować preparat do usuwania owadów i smoły, a na zewnętrzne listwy czy elementy zderzaka nanieść płyn SONAX do odnawiania czarnych plastików. Należy pamiętać również o wyczyszczeniu reflektorów przy pomocy preparatu do renowacji części ze szkła plastikowego i akrylowego. Po zakończeniu wszystkich czynności, należy spłukać resztki piany z karoserii i dokładnie wysusz samochód przed kolejnymi zabiegami.

Przede wszystkim gruntowne mycie

Renowacja i odświeżanie felg

Zanieczyszczenia drogowe i osad generowany przez klocki oraz tarcze hamulcowe przyczyniają się do trwałej degradacji aluminiowych felg samochodowych. Aby temu zapobiec, niezbędne jest systematyczne ich czyszczenie z zastosowaniem profesjonalnych preparatów. Można w tym celu wykorzystać np. produkty marki K2, które z łatwością radzą sobie z brudem bez ryzyka zarysowania czyszczonej powierzchni. Do bardzo zniszczonych części można użyć specjalnej gumy w sprayu K2 Color Flex, która zapewni felgom efektowny wygląd i skuteczną ochronę przed zewnętrznymi czynnikami.

Polerowanie na wysoki połysk

Do nadania lakierowi samochodowemu odpowiedniego połysku i odzyskania dawnego blasku reflektorów warto wykorzystać profesjonalne pasty polerskie, które skutecznie czyszczą powierzchnię i niwelują drobne rysy. Do polerowania warto użyć miękkiej szmatki z mikrofibry, specjalnej gąbki polerskiej lub szlifierki.

Glinkowanie, czyli dogłębne oczyszczanie

W uporaniu się z chropowatym osadem utrzymującym się na karoserii nawet po dokładnym jej umyciu i wypolerowaniu pomoże glinkowanie, które dokładnie oczyści powierzchnię lakierniczą samochodu z kurzu, sadzy, żywicy, drobin asfaltu, pyłu z klocków hamulcowych, owadów przyklejonych do maski czy resztek starych powłok woskowych. Do przeprowadzenia procesu glinkowania niezbędna jest, oczywiście, specjalistyczna glinka do lakieru. Miękka i elastyczna masa przeznaczona jest do wszystkich rodzajów powierzchni – nie matowi jej i nie rysuje. Przy umiejętnym używaniu preparatu, jedno jego opakowanie wystarczy na kilka pełnych glinkowań.

Woskowanie dla pełnej ochrony

Po umyciu i wypolerowaniu samochód warto również nawoskować, aby efekt czyszczenia utrzymał się dłużej. Wosk tworzy dodatkową barierę ochronną przed osadzaniem się wszelkiego rodzaju brudu, nadając jednocześnie autu pożądany połysk. Wosk samochodowy można kupić w postaci mleczka, sprayu lub twardej pasty. Różnią się one sposobem nakładania i odpowiednim poziomem umiejętność, niezbędnych do ich nanoszenia. Najpopularniejsza jest pasta, jednak brak doświadczeni w jej nakładaniu może się skończyć smugami na lakierze. Mleczko i spray są preparatami łatwiejszymi i szybszymi w aplikacji, a przy tym i bezpieczniejszymi dla lakieru.

Woskowanie dla pełnej ochrony

Pamiętaj o wnętrzu

Auto detailing to również gruntowne czyszczenie i regeneracja kabiny pasażerskiej. Regularna pielęgnacja poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza zapobiega ich szybkiemu zużyciu. Do skutecznego oczyszczenia wnętrza samochodu potrzebny jest odpowiedni preparat do kokpitu, który przywróci połysk częściom wykonanym z plastiku, winylu czy gumy, a także spray lub pianka do czyszczenia tapicerki i neutralizacji brzydkich zapachów. Warto również dokładnie odkurzyć wnętrze, wyprać wycieraczki i przetrzeć szyby od wewnątrz.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Grzegorz Kinczewski

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *