CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
1 1 1 1
7 7 7 7
2 2 2
7 7 7
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do YUGO

Wybierz model YUGO:

Części do Yugo Zastava Automobili AD

Yugo to marka serbskich samochodów produkowana przez koncern Zastava Automobili AD, którego główna siedziba mieściła się w Kragujevac. Marka istniała do 2008 r. kiedy została zlikwidowana a właściwie przekształcona w Fiat Automobili Srbija.

Historia marki

Pierwsze wzmianki odnośnie przedsiębiorstwa Zastava pojawiły się w latach 30. XX wieku, jednak firma zajmowała się wówczas przemysłem zbrojeniowym. Spółka motoryzacyjna Yugo Zastava powstała nieco później, bo dokładnie w 1953 r. Koncern produkował najpierw samochody na licencji marki Chevrolet.

Samochody Yugo

Mimo że pierwsze samochody przedsiębiorstwa powstały jako licencyjne auta Chevroleta to jednak umowa z koncernem Fiat przyniosła serbskiej marce uznanie na rynku. Na licencji Fiata powstało wiele udanych modeli, w tym najpopularniejsze Yugo Skala 101 oraz Yugo Skala 128. Przełomowymi okazały się jednak lata 80. kiedy koncern zaprojektował i wyprodukował swój własnych samochód – Yugo Florida.

Części samochodowe do Yugo

Serbskie samochody to auta dobrej jakości i stosunkowo tanie. To samo tyczy się części do Yugo – solidne, trwałe a części zamienne do aut Yugo to z kolei jedne z najtańszych podzespołów na rynku części zamiennych. Na polskim rynku samochody tej marki to jednak rzadkość – no, chyba że na zjazdach oldtimerów.