CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
4 4 4 4
1 1 1 1
1 1 1
3 3 3
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do WARTBURG

Wybierz model WARTBURG:

Części do Wartburg

Wartburg to marka samochodowa koncernu VEB Automobilwerk Eisenach, który produkował samochody osobowe w dawnym NRD – Niemieckiej Republice Demokratycznej. Samochody Wartburg były produkowane na przełomie lat 1955 – 1991.

Historia marki Wartburg

Produkcję pierwszego samochodu w fabryce Wartburga rozpoczęto już 1898 roku. Był to jednak samochód na licencji francuskiej marki Decauville. Był to niewielki samochód, który napędzany był czterosuwowym silnikiem 0.8 l. Warte uwagi jest to, że marka Wartburg trafiła przez chwilę pod skrzydła koncernu BMW a następnie nawet w ręce sowietów. Markę upaństwowiono jednak 1952 r. a zaledwie cztery lata później na targach w Lipsku zaprezentowano pierwszy samochód marki Wartburg.

Samochody Wartburg

Pierwszym samochodem marki był Wartburg 311, którego koncern z NRD zaprezentował na Targach Lipskich 1956 roku. Modelem tym startowało wielu niemieckich kierowców wyścigowych. Wartburg 311 okazał się udanym debiutem i ułatwił drogę kolejnym modelom. Do najbardziej popularnych samochodów Wartburg wypada zaliczyć m.in. Wartburga 100, Wartburga 353 oraz model 1.3. Warto zauważyć, że nazwa samochodów – Wartburg – powstała od zamku, który leżał nieopodal fabryk VEB Automobilwerk Eisenach.

Części samochodowe do Wartburga

By doprowadzić stary model Wartburga do ładu należy wymienić niemal wszystkie części samochodowe na nowe. Wydawać by się mogło, że to graniczy z cudem, jednak części zamienne do Wartburga produkuje się do dziś. Znalezienie dobrego zamiennika nie powinno więc stanowić dużego problemu.