Letnia wyprzedaż! Ceny niższe nawet o 40% Pokaż teraz

Model:
VW GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2)

Wybierz typ VW GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2):

Nazwa Moc Rzeczywista pojemność [ccm] Rok produkcji Rodzaj paliwa
1.0 TSI 86 KM / 63 KW 999 ccm 01/2017 benzyna 1.0 TSI 125 KM / 92 KW 999 ccm 01/2016 benzyna 1.0 TSI 110 KM / 81 KW 999 ccm 11/2016 benzyna 1.0 TSI 115 KM / 85 KW 999 ccm 05/2015 benzyna 1.2 TSI 105 KM / 77 KW 1197 ccm 11/2012 benzyna 1.2 TSI 86 KM / 63 KW 1197 ccm 08/2012 benzyna 1.2 TSI 110 KM / 81 KW 1197 ccm 04/2014 benzyna 1.4 GTE Hybrid 150 KM / 110 KW 1395 ccm 05/2014 Hybryda silnik benzynowy / elektryczny 1.4 TGI CNG 110 KM / 81 KW 1395 ccm 06/2013 Benzyna / gaz ziemny (CNG) 1.4 TSI 125 KM / 92 KW 1395 ccm 05/2014 benzyna

Niemiecka marka Volkswagen słynie na rynku motoryzacyjnym z wielu uniwersalnych rozwiązań, stosowanych w niemalże wszystkich samochodach oraz, naturalnie, z bardzo dobrej jakości części Volkswagen. Trzeba przyznać, że chyba największa obecnie ikona marki VW, przynajmniej na europejskim rynku, to Volkswagen Golf z segmentu kompaktów. VW Golf to w końcu najlepiej sprzedający się model w Europie.

Nazwa tego niezwykle popularnego modelu auta wywodzi się od nazwy prądu zatokowego – Golfsztrom. Prąd oceaniczny Golfsztorm jest odpowiedzialny za transport ciepła do Europy. Takie same zadanie postawiono przed nowym samochodem Volkswagena - Golfem. Historia pokazuje, że cel został osiągnięty i to nawet z nawiązką.


Pierwsza generacja Golfa

Volkswagen Golf I zadebiutował na rynku samochodowym w latach 70., a dokładnie w 1974 roku, mimo że prace nad modelem auta rozpoczęto już niemal dekadę wcześniej. Niemiecki koncern postanowił w końcu zastąpić wysłużonego już wówczas Garbusa. Czas pokazał, że Golf dorównał legendzie i z czasem napisał własną historię na kartach historii.

Golf pierwszej generacji wyróżniał się nowatorską sylwetką i stylem, które zawdzięczał włoskiemu projektantowi samochodów Giorgio Giugiaro. Golf I był samochodem nowoczesnym. Auto posiadało umieszczony z przodu i poprzecznie zamontowany silnik, napęd na przednią oś oraz przemyślane, pięciodrzwiowe nadwozie. Produkcji zaprzestano po dziesięciu latach. Przez dekadę Volkswagen znalazł około 7 milionów nabywców.


Volkswagen Golf II

Następca pierwszej generacji wkroczył na rynek motoryzacyjny w 1983 roku. Golf II wizualnie niewiele różnił się od poprzednika. Druga generacja tego samochodu klasy średniej była jednak dużo większa i pełna nowoczesnych rozwiązań. Duża popularność modelu przyczyniła się ponadto do powstania nowego nadwozia – sedan. Produkcja dobiegła końca osiem lat po debiucie. Golf II dorównał poprzednikowi, bo sprzedano ponad 6.5 mln egzemplarzy samochodu.


III generacja VW Golf

Debiut i sprzedaż rynkowa Golfa III miały miejsce w tym samym roku – 1991. Samochód otrzymał owalne lampy i bardziej nowoczesną, opływową sylwetkę. Sprawiło to, że Golf trzeciej generacji wizualnie różnił się już od poprzednich dwóch generacji. Prócz nadwozia hatchback i sedan, Volkswagen Golf III był także dostępny w wariancie kombi (VW Golf Variant). III generacja niestety nie dorównała popularnością poprzednim – do 1997 roku sprzedano zaledwie około 4,8 miliona egzemplarzy. Tego samego roku zaprzestano produkcji samochodu i został on zastąpiony przez model czwartej generacji.


Czwarta generacja Volkswagena Golfa

VW Golf czwartej generacji produkowany był od roku 1997. Zdecydowano się na zmianę projektanta samochodu. Tym razem za aspekty wizualne odpowiadał dotychczasowy projektant koncernu Audi – Harmut Warkus. Model otrzymał bardziej opływowe i masywne kształty. Volkswagen Golf IV zapisał się na kartach historii motoryzacji przede wszystkim tym, że w czasie jego produkcji, model Golf wyprzedził legendarnego Garbusa w zakresie sprzedanych egzemplarzy aut.


Volkswagen Golf V

Debiut piątej generacji miał miejsce w 2003 roku. Odświeżony wizualnie Golf V, charakteryzował się przede wszystkim największymi wymiarami z rodziny Golfa. Ponadto niewiele uległo zmianie, może prócz rekreacyjnej odmiany Golf Plus, zwanej także CrossGolf. VW Golf V nie był zbyt popularny i nie sprostał oczekiwaniom koncernu. Dlatego już dwa lata wcześniej postanowiono wprowadzić na rynek kolejną generację.


VI generacja VW Golf

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2008 roku na salonie samochodowym w Paryżu, Golf VI wkroczył na rynek dwa lata wcześniej niż planowano, ze względu na słabe wyniki sprzedaży piątej generacji. VW Golf VI powstał co prawda na tej samej platformie podłogowej co poprzednik, ale zyskał zupełnie nową sylwetkę, dzięki kreatywności Waltera da Silvy. Samochód przywrócił modelowi Golf należyte uznanie całego świata motoryzacji -  samochód zdobył szereg nagród m.in. wygrana w World Car of the Year 2009.


Najnowszy, VII Golf

VII generacja Volkswagena Golf zadebiutowała na rynku w 2012 roku. To najnowsza i nadal produkowana wersja modelu. Pod względem wizualnym samochód niewiele odbiega od poprzednika. Jednak aspekt techniczny jest zupełnie inny – Volkswagen Golf VII bazuje na całkowicie nowej platformie podłogowej. Auto jest ponadto także nieco większe. Prócz hatchbacka, sedana i kombi, Golf siódmej generacji jest także dostępny w wersji Sportsvan i terenowej Golf alltrack.


Niezawodne części do VW Golf

Volkswagen Golf to samochód bardzo popularny w naszym kraju. Jednym z powodów jest aspekt wizualny poszczególnych modeli, ale także fakt, że samochody te, to egzemplarze których awaryjność stoi na bardzo niskim poziomie. Części samochodowe do Golfa to naprawdę niezawodne podzespoły, wytrzymujące przewidziane przebiegi. Dzięki użyciu bardzo dobrej jakości części Volkswagen Golf, zmniejsza się koszt eksploatacji samochodu a to także duże oszczędności dla użytkownika.


Dostępność części do Volkswagen Golf

Volkswagen Golf ze względu na aż siedem generacji modelu posiada bardzo zróżnicowane wyposażenie. Samochody poszczególnych generacji zostały wykonane dobrze, z mało awaryjnych podzespołów. Eksploatacja samochodu ma jednak to do siebie, że z czasem po prostu trzeba wymienić poszczególne części. Na szczęście zarówno oryginalne części do Golfa, jak i części zamienne do VW Golf to podzespoły dostępne na bardzo przyzwoitym poziomie.

Tysiące części do Twojego auta nawet 40% taniej
Tysiące części do Twojego auta nawet 40% taniej