Części samochodowe do VAUXHALL

Wybierz model VAUXHALL:

Części do Vauxhall Motors Ltd.

Vauxhall to brytyjska marka samochodów osobowych, która należy aktualnie do francuskiego koncernu motoryzacyjnego Groupe PSA. Marka istnieje do dnia dzisiejszego i produkuje samochody głównie na rynek brytyjski. Główna siedziba Vauxhall Motors Ltd. znajduje się obecnie w miejscowości Luton.

Historia marki Vauxhall

Vauxhall istnieje od 1857 r. kiedy to w Londynie powstała firma, która rozpoczęła produkcję pomp oraz silników dla statków. Oddział Vauxhall Motors powstał nieco później - po 1903 r. wraz z wyprodukowaniem pierwszego samochodu brytyjskiej marki. Pierwszy Vauxhall był napędzany silnikiem 5 KM i zdobył uznanie na Wyspach.

Lata 70. i współpraca z Opel

Przez wiele lat brytyjska marka Vauxhall projektowała i produkowała własne modele samochodów osobowych. Żaden z nich nie był jednak w stanie wybić się poza terytorium Wielkiej Brytanii. Co istotne nawet w Zjednoczonym Królestwie samochody Vauxhall niebyły zbyt popularnymi pojazdami. Dlatego w latach 70. właściciele przedsiębiorstwa zdecydowali, że Vauxhall będzie produkować odpowiedniki Opla, lecz przeznaczone na rynek brytyjski.

Części zamienne do Vauxhall

Zapewne posiadaczy samochodów Vauxhall w Polsce można by zliczyć na palcach jednej ręki ale cóż, nigdy nie wiadomo. Jako profesjonalny sklep z częściami zamiennymi do samochodów zdecydowaliśmy, że do oferty wprowadzimy także części samochodowe Vauxhall – tak, by każdy klient mógł odnaleźć brakujący podzespół.

10% zniżki na akcesoria
10% zniżki na akcesoria