CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
3 3 3 3
3 3 3 3
2 2 2
5 5 5
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do UAZ

Wybierz model UAZ:

Części do UAZ Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod

UAZ to rosyjska marka samochodowa, która należy do przedsiębiorstwa tej samej nazwy. Koncern produkuje samochody terenowe, ciężarowe oraz dostawcze. Siedziba marki znajduje się w miejscowości Uljanowsk.

Historia marki UAZ

Firma istnieje od 1941 r. kiedy rozpoczęła się produkcja samochodów ciężarowych ZIS-5 oraz pierwszych części do samochodów UAZ. Po wojnie fabrykę przeniesiono jednak do Uljanowska i tam rozpoczęto prace koncepcyjne nad samochodem ciężarowym UAZ. Mimo że półtonowa ciężarówka UAZ ujrzała światło dzienne zaraz po wojnie to model ten nie cieszył się zbyt dużym uznaniem. Pierwszym sukcesem był dopiero samochód terenowy rosyjskiej marki – UAZ 69.

Po tym jak rosyjska marka zyskała rozgłos coraz więcej obywateli wypatrywało nowych egzemplarzy UAZ'a. Do najpopularniejszych modeli, które wyprodukował UAZ, należy uznać m.in. lekki samochód ciężarowy UAZ 450 i bardzo popularny do dnia dzisiejszego model UAZ 452. Najsłynniejszym i najbardziej dochodowym samochodem Rosjan był jednak UAZ 469B, którego doceniono przede wszystkim za bardzo solidne części samochodowe. Model ten produkowano do 2003 roku.

Znany tylko w Europie

Samochody UAZ produkowano z przeznaczeniem na rynek krajowy oraz najbliższych krajów. Nie dziwi więc fakt, że Rosyjska marka jest mało znana na światowych rynkach motoryzacyjnych. UAZ'y zasłynęły w Polsce głównie dzięki solidnym samochodom ciężarowym, które wyprodukowano z bardzo wysokiej jakości części UAZ. Ponadto to samochody na tyle popularne w naszym kraju, że znalezienie części zamiennych do UAZ nie stanowi żadnego problemu.