CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
2 2 2 2
4 4 4 4
1 1 1
4 4 4
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do TRABANT

Wybierz model TRABANT:

Części do Trabant - IFA Trabant

Trabant to najbardziej znany przedstawiciel samochodów osobowych produkowanych w Niemieckiej Republice Demokratycznej przez VEB Sachsenring Automobilwere Zwickau, które istnieje od 1904 roku. Pierwsze wzmianki odnośnie produkcji Trabanta pojawiły się w połowie lat 50. kiedy powstał pierwszy projekt niewielkiego samochodu osobowego.

Pierwszy samochód Trabant

Pierwszy model tej legendarnej marki to Trabant P50, który zadebiutował w 1957 r. w serii 50 egzemplarzy, które z powodzeniem znalazły nabywców. Posiadał on silnik 0.5 L mocy 18 KM. Nowsze generacje modeli P50 otrzymały wiele modernizacji – m.in. nowy, ulepszony wał korbowy. Istotne z punktu widzenia historii jest także to, że samochód nazywano także Trabantem 500.

Najpopularniejszy Trabant

Był to model, który produkowano aż przez 26 lat. Trabant 601 był i jest do dziś zdecydowanie najbardziej znanym samochodem marki. Posiadał całkiem odmienione nadwozie, które przypominało to z aut zachodnich. Pierwszy model tego pojazdu posiadał silnik pojemności 594 cm3 i mocy 23 KM – z czasem parametry te zostały jednak ulepszone.

Części samochodowe do Trabanta

Kto potrzebuje części do Trabanta? Cóż, jest wielu miłośników starych, kultowych samochodów i coraz częściej organizowane są zjazdy oldtimerów. Jednak, by ożywić tak stary samochód, należy wymienić w nim niemal wszystkie podzespoły. Części zamienne do Trabanta można na szczęście kupić w Ucando.