CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
0 0 0 0
7 7 7 7
1 1 1
5 5 5
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do TALBOT

Wybierz model TALBOT:

Części do Talbot

Talbot to marka samochodów osobowych, która przez długi czas należała do koncernu PSA. Samochody Talbot były produkowane w trzech krajach europejskich – Francja, Wielka Brytania oraz Hiszpania. Niestety na skutek słabych wyników sprzedażowych markę Talbot zlikwidowano 1992 roku.

Historia marki Talbot

Marka Talbot istnieje od 1903 r. kiedy do Wielkiej Brytanii zaczęto eksportowa francuskie samochody Clement-Bayard. Firma powstała z inicjatywy Charles'a Chetwynd-Talbota, który użyczył przedsiębiorstwu nazwiska i włożył całkiem spory kapitał na otwarcie biznesu. Z czasem prócz eksportu zaczęto także produkować samochody Talbot na rynek francuski i hiszpański.

Współpraca z PSA

1954 r. firma zawiesiła produkcję samochodów. Dopiero po upływie ponad 20 lat przedsiębiorstwo zostało wcielone do koncernu PSA, który postanowił reaktywować samochody marki Talbot. Mimo usilnych prób wyeksponowania marki na rynku, 1992 r. powstał ostatni model marki – Talbot Express. Tego samego roku zlikwidowano markę.

Części do aut Talbot

Z racji, że marka Talbot już nie istnieje, części samochodowe Talbot to raczej rzadko spotykane podzespoły. Właściciele starszych modeli Talbota często zmuszeni będą do montażu innych zamienników, kompatybilnych z samochodami Talbot. Wymiana części Talbot może więc przysporzyć nieco problemów.