CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
4 4 4 4
5 5 5 5
4 4 4
0 0 0
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do SMART

Wybierz model SMART:

Części do Smart – Micro Compact Car 

Niemiecka marka samochodów Smart powstała z inicjatywy koncernu Daimler-Benz oraz szwajcarskiego przedsiębiorstwa Swatch. Firma produkuje samochody tej samej marki. To inteligentne, mikro samochody, które mimo niewielkich rozmiarów, stały się gigantem na rynku motoryzacyjnym.

Samochody marki Smart

Pierwszy samochód nowopowstałej marki został zaprezentowany 1997 r. podczas Frankfurt Motor Show. Był to Smart City-Coupe, którego wyposażono w silnik 0.6 L mocy 45 KM. Smart stosunkowo szybko zyskał na popularności, zwłaszcza w największych, zatłoczonych miastach Europy, gdzie Smartem po prostu dużo łatwiej można było się poruszać.

Koncern wyprodukował także kilka innych modeli. Nie były to jedynie mikro kompaktowe pojazdy lecz także auta z nadwoziem hatchback, coupe oraz typu roadster. Powstał nawet samochód – Smart Fortwo, którego uznano za SUV'a. Najnowsze próby wyprodukowania kolejnych modeli aut to skupienie się marki na samochodach elektrycznych.

Zalety samochodów Smart

Nie powinno nikogo zaskoczyć stwierdzenie, że największym atutem samochodów Smart jest ich kompaktowy rozmiar i tym samym niezwykłe możliwości parkowania. Ponadto do największych zalet tych aut należy zaliczyć niskie zużycie paliwa oraz mimo wszystko bardzo przestronne wnętrze – przynajmniej w porównaniu z kompaktami innych marek.

Części samochodowe Smart

Smarty zostały wykonane bardzo solidnie. Twórcy zadbali, by wszelkie szczegóły zostały uwzględnione w testach. Dotyczy to m.in. części Smart, które przed montażem fabrycznym, były wielokrotnie sprawdzane pod względem jakości oraz funkcjonalności. Wysoka jakość części do Smart sprawia, że Smarty to auta niezwykle trwałe i niewymagające zbyt dużych nakładów finansowych z tytułu eksploatacji.