CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
3 3 3 3
0 0 0 0
1 1 1 1
2 2 2
2 2 2
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do ROVER

Wybierz model ROVER:

Części do Rover

Brytyjski Rover należy do koncernu tej samej nazwy. Historia tej marki rozpoczyna się 1887 r. kiedy dwóch przedsiębiorców – William Sutton i John Starley postanowili, że ich firma rozpocznie produkcję rowerów i motocykli. Bardzo szybki rozwój firmy sprawił, że marka Rover z czasem sygnowała także samochody.

Samochody marki Rover

Produkcja samochodów marki Rover ruszyła 1889 r. Pierwszy Rover nie cieszył się jednak zbyt dużym popytem. Brytyjski koncern jednak nie zrezygnował z dalszych działań i bardzo szybko zmodernizował samochód, co jak się okazało wyszło marce na dobre. Kolejne modele brytyjskiej firmy powstały już w XX wieku i stały się bardzo popularne.

Nagrody dla Rovera

Rover stał się niezwykle popularny nie tylko w kraju lecz wkrótce także w całej Europie. Z biegiem lat samochody Rover zyskiwały na uznaniu nie tylko nabywców ale także specjalistów z branży motoryzacyjnej. Auta Rover zdobyły wiele prestiżowych nagród – najważniejsza z nich to I miejsce w prestiżowym plebiscycie 'Samochód Roku'.

Nie tylko samochody osobowe

Brytyjski koncern przez długi czas produkował auta osobowe z nadwodziem hatchback, sedan i coupe ale z czasem z linii taśmowych brytyjskich fabryk zjechały także pojazdy terenowe i crossovery. Na potrzeby produkcji tych samochodów powstała jednak oddzielna marka – Land Rover, która szturmem zdobyła światowy rynek.

Zalety Rovera

Za największe zalety samochodów Rover uznaje się bezpieczeństwo, wygodę oraz bardzo atrakcyjny design. Rovery dały się także poznać z doskonałych właściwości jezdnych, dynamiki przyspieszenia oraz wydajnych i niezawodnych silników. Wypada także zauważyć, że silnik to nie jedyna z części do Rover, która należy do niezawodnych. Bardzo trwałe jest także m.in. zawieszenie.

Na koniec wypada zaznaczyć, że samochody brytyjskiej marki Rover przestały zostać produkowane już jakiś czas temu. Z tego względu części samochodowe do Rovera nie zawsze będą łatwe do odnalezienia. W Ucando posiadamy jednak niemal wszystkie części zamienne do Rovera od znanych i cenionych producentów.