CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
3 3 3 3
0 0 0 0
5 5 5 5
1 1 1
3 3 3
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do PROTON

Wybierz model PROTON:

Części do Proton Holdings Berhad

Proton to malezyjska marka samochodowa, która produkuje samochody oraz motocykle, głównie z przeznaczeniem na rynek krajowy. Proton to de facto skrót od pełnej nazwy przedsiębiorstwa, czyli Perusahaan Otomobil Nasional.

Historia marki Proton

Malezyjski koncern istnieje od 1983 r. – powstał więc stosunkowo niedawno. Zaledwie dwa lata po założeniu przedsiębiorstwa powstał pierwszy samochód marki – Proton Saga, który był autem wyprodukowanym na licencji Mitsubishi. Koncern wykupił z czasem niecałe 8 proc. akcji malezyjskiej firmy. Współpraca z japońskim koncernem była na tyle udana, że niemal każdy egzemplarz Protona był wyposażony w podzespoły od Mitsubishi.

Rozwój malezyjskiej marki

Proton stał się bardzo popularny w kraju. Firma miała jednak ambitne plany, które z czasem udało się zrealizować. Od 2000 r. produkcja samochodów Proton odbywała się także w takich krajach jak Indonezja, Nepal, Iran, Singapur oraz Turcja. Przedsiębiorstwo przejęło także brytyjskiego Lotusa, który specjalizował się w produkcji samochodów sportowych.

Części do Proton

Proton to marka, która produkuje solidne auta. Na słowa uznania zasłużyły m.in. wysokiej jakości części samochodowe Proton, które sprawiają, że eksploatacja samochodu nabiera całkowicie innego brzmienia. Części Proton to przede wszystkim podzespoły niezwykle trwałe, które rzadko ulegają przedwczesnemu zużyciu.