CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
0 0 0 0
2 2 2 2
5 5 5
2 2 2
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do PONTIAC

Wybierz model PONTIAC:

Części do Pontiac Driving Excitement

Legendarny Pontiac to amerykańska marka, która produkowała samochody osobowe przez ponad sto lat – aż do 2010 roku. Pontiac niemal przez cały czas swego istnienia należał do gigantycznego koncernu General Motors Corporation. Nazwa marki została zaczerpnięta od wodza Indian z plemienia Ottawa.

Historia marki Pontiac

Pontiac powstał z inicjatywy firmy motoryzacyjnej Oakland. Oficjalnie podaje się, że marka Pontiac istnieje od 1906 r. Firma Oakland posiadała pełne prawa do Pontiaca przez blisko 20 lat. 1926 r. marka została jednak wykupiona przez koncern General Motors, który dzięki większym nakładom finansowym był w stanie obniżyć cenę wyprodukowania jednego egzemplarza a co za tym idzie Pontiac stał się bardziej przystępny cenowo dla amerykanów.

Samochody Pontiac

Za czasów firmy Oakland Pontiac nie zyskał zbyt dużego rozgłosu. Mało tego amerykańska marka była postrzegana jako producent samochodów niezbyt atrakcyjnych cenowo. Pontiac był po prostu drogi i nudny a takie modele jak Catalina i Sunbird sprawiły, że marce przypięto etykietę producenta samochodów dla starszych emerytów.

Dopiero gigant General Motors sprawił, że Pontiac stał się legendarnym już przedstawicielem amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Pontiac GTO oraz kultowy model Pontiac Firebird przyniosły koncernowi GM duże zyski a marce Pontiac zapewniły uznanie na całym świecie. Te dwa sportowe modele Pontiaca rozpoczęły ponadto erę Muscle Cars, która do dziś uznawana jest za jeden z najpiękniejszych etapów w historii amerykańskiej motoryzacji.

Likwidacja marki Pontiac

Mimo że Pontiac GTO i Firebird odniosły ogromny sukces to amerykańska marka nie była w stanie tego powtórzyć. Każdy kolejny model wydawał się niewypałem – no, może prócz modelu Ventura, który jednak powstawał w tych samych latach co wspomniani poprzednicy. Z roku na rok marka stawała się coraz mniej dochodowa i w końcu koncern GM postanowił pod koniec 2009 r. ogłosić upadłość Pontiaca.

Części samochodowe Pontiac

Każdy pasjonat ery Muscle Cars chciałby nabyć Pontiaca GTO lub Firebird'a. Dlatego niektórzy decydują się na sprowadzenie używanych, mocno poturbowanych już egzemplarzy do odrestaurowania. Potrzebne będą do tego oczywiście części Pontiac. Znalezienie dobrej jakości części do Pontiac wydawałoby się niemal niemożliwe, ale oczywiście posiadamy je w Ucando.