CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
5 5 5 5
1 1 1 1
2 2 2
6 6 6
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do PLYMOUTH

Wybierz model PLYMOUTH:

Części do Plymouth Automotive

Plymouth to amerykańska marka samochodowa, która przez cały okres działalności należała do koncernu Chrysler. Firma produkowała samochody w latach 1928-2001. Mimo drobnych sukcesów na rynku koncern Chrysler zdecydował się na zlikwidowanie niedochodowej marki samochodowej w 2001 roku.

Pierwsze auta Plymouth

Pierwszy samochód od Plymouth zadebiutował 1928 r. Był to rok, kiedy koncern Chrysler zdecydował wprowadzić na rynek tanie, ekonomiczne samochody. Ten segment był już jednak zdominowany na rynku przez koncerny Ford i Chevrolet. Modele Plymouth, mimo że nieznacznie droższe od konkurencyjnych aut, zostały pozytywnie odebrane przez społeczeństwo.

Najlepsze lata Plymouth

Lata 40. były dla amerykańskiej marki bardzo udanymi. Przez długi czas Plymouth utrzymywał się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się marek samochodowych w USA. Samochody Plymouth były znane z wytrzymałości, solidnych części Plymouth oraz przystępnej ceny. Dobre lata marki nie trwały jednak długo.

Kłopoty finansowe marki

Samochody zaczęły tracić renomę w latach 60. Największy problem stanowiła duża podatność aut Plymouth na korozję. Pojawienie się kolejnych konkurencyjnych modeli samochodów sprawiło, że reputacja marki była już mocno nadszarpnięta. Czas pokazał, że Plymouth mocno podupadł i niestety już nigdy nie wrócił na podium najchętniej kupowanych marek samochodowych.

Likwidacja Plymouth

Lata 90. były ostatnimi, kiedy koncern próbował ratować markę Plymouth. Na rynku zadebiutowały cztery modele: Voyager, Breeze oraz modele Neon i Prowler. Mimo że Voyager okazał się modelem dosyć popularnym to sprzedaż samochodów Plymouth nie przyniosła zamierzonych efektów. Na skutek niskiej sprzedaży zdecydowano wycofać markę Plymouth z oferty koncernu.

Części do Plymouth

Samochody Plymouth to pojazdy wykonane z solidnych części Plymouth. Podzespoły eksploatacyjne to jednak elementy, które z czasem ulegają naturalnemu zużyciu. Podczas wymiany tych części do Plymouth należy pamiętać, by zawsze używać najwyższej jakości części zamiennych do samochodów Plymouth.