CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
3 3 3 3
2 2 2 2
1 1 1
2 2 2
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do OLDSMOBILE

Wybierz model OLDSMOBILE:

Części do Oldsmobile Olds Motor Vehicle Company 

Oldsmobile to marka samochodowa z USA, która należy do najstarszych marek samochodowych na rynku. Przedsiębiorstwo zostało założone 1897 r. przez Ransoma E. Olds'a – amerykańskiego inżyniera i przedsiębiorcy. Po umiejscowieniu koncernu w Michigan zaczęto produkować pierwsze samochody.

Zakłady Oldsmobile były pierwszymi na rynku amerykańskim, które podjęły się masowej produkcji samochodów. Zaledwie od 1987 do 1901 roku powstały 425 egzemplarze Oldsmobile Curved Dash, które szybko zyskały uznanie obywateli.

Najważniejsze lata marki

Na przestrzeni lat marka Oldsmobile zapisała się kilkakrotnie na kartach motoryzacji. Przełomowymi były m.in. rok 1940, kiedy Oldsmobile został jako pierwszy samochód w USA wyposażony w automatyczny system zmiany biegów. Oldsmobile Toronado z 1966 r. było z kolei pierwszym amerykańskim samochodem przednionapędowym.

Likwidacja Oldsmobile

Kilka większych, istotnych sukcesów amerykańskiej marki nie było w stanie wyróżnić jej na rynku na tyle, by firma mogła bez problemu utrzymać się finansowo. Nie pomógł nawet koncern General Motors, który próbował ratować markę. Ostatni egzemplarz Oldsmobile powstał 2004 r. Tego samego roku zdecydowano się wycofać markę z oferty GM.

Części do Oldsmobile

Samochody Oldsmobile to bardzo dobre auta, które zostały wyposażone w solidne części Oldsmobile. Żadne auto nie jest jednak niezawodne. Dlatego wszelkie usterki i zużycie eksploatacyjne podzespołów należy jak najszybciej wyeliminować. Jeżeli zajdzie potrzeba wymiany, pamiętajmy by używać do naprawy tylko najwyższej jakości części samochodowych do Oldsmobile.