CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
3 3 3 3
8 8 8 8
1 1 1
1 1 1
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do MORRIS

Wybierz model MORRIS:

Części do Morris Motor Company

Morris to brytyjska marka samochodowa, która należy do przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Morris Motor Company. Mimo kilku większych sukcesów na rynku Zjednoczonego Królestwa firma została zlikwidowana 1984 roku.

Historia marki Morris

Firma Morris Motor Company istnieje oficjalnie od 1912 roku. Powstała z inicjatywy Williama Morrisa, wynalazcy i konstruktora, który nieopodal Oksfordu postanowił otworzyć fabrykę samochodów. Doświadczenie w sprzedaży i naprawie samochodów używanych sprawiło, że marka Morris szybko stała się znana na rynku.

Samochody Morris

Morris Motor Company produkowało głównie samochody osobowe. Pierwszym autem marki był model Oxford, który był produkowany aż do 1971 roku. W latach 20. Firma Morris postawiła także na produkcję samochodów sportowych MG. Największe uznanie na rynku przyniósł jednak marce jeden z najpopularniejszych angielskich samochodów – Mini.

Części samochodowe Morris

Morris był znany z dobrej jakości. Dotyczy to zarówno części Morris, jak i designu oraz wnętrza każdego egzemplarza. Założyciel marki twierdził, że każdy szczegół jest ważny – było to widoczne przede wszystkim przez pierwszych kilkadziesiąt lat. Marka zaczęła jednak tracić na wartości, gdy została przejęta przez British Leyland.