CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
5 5 5 5
2 2 2 2
4 4 4
5 5 5
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do MINI

Wybierz model MINI:

Części do MINI

Mini to brytyjska marka samochodowa, która należy obecnie do niemieckiego koncernu BMW. Mini to pojazdy niewielkie ale pełne duszy, doskonałej stylistyki i co najważniejsze niezwykle popularne. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że marka zajęła drugie miejsce w prestiżowym rankingu 'Samochód XX wieku'.

Powstanie brytyjskiego Mini

Kryzys paliwowy 1956 r. sprawił, że wiele koncernów motoryzacyjnych skupiło się na poszukiwaniu technologii mniejszego spalania. Na takich pracach skupił się m.in. koncern British Motor Corporation, który postanowił opracować ekonomiczny samochód, którego spalanie pozwoli zażegnać problemy z tankowaniem.

Pierwsze Mini trafiło na rynek 1959 r. Co istotne samochód zaprezentowano na kilkudziesięciu rynkach światowych w tym samym czasie – i słusznie, bo na debiut Mini czekał niemal cały motoryzacyjny świat. Pierwszy model odniósł ogromny sukces. Kolejny, drugi samochód Mini powstał dwa lata później i został wyposażony w potężny napęd oraz hamulce tarczowe. Ta drobna modyfikacja sprawiła, że model został nazwany Mini Cooper.

Przejęcie Mini przez BMW

Po tym jak marka trafiła pod skrzydła BMW samochody Mini stały się bardziej wydajne, komfortowe lecz nadal podobne stylistycznie. Niemiecki koncern postanowił także porzucić nadwozia typu hatchback. Prócz nich, Mini powstawało także m.in. jako sedan. Mimo zmian, marka Mini nadal cieszy się ogromnym uznaniem i jest niezwykle popularna.

Zalety samochodów Mini

Do największych zalet Mini należy zaliczyć wysoki poziom kontroli podczas prowadzenia oraz dynamikę przyspieszenia. Ponadto do cech charakterystycznych samochodów marki Mini należy także bardzo wytrzymałe i estetyczne nadwozie. Na plus zasłużyły także części do Mini – np. niezawodne hamulce oraz jedne z najlepszych układów jezdnych na świecie.

Części do samochodów Mini

Nowoczesne samochody Mini charakteryzują się doskonałą jakością, co jest charakterystyczne dla niemal wszystkich samochodów koncernu BMW. Jednak nawet niezawodne pojazdy potrzebują okresowej wymiany podzespołów eksploatacyjnych i konserwacji. W naszym sklepie internetowym w prosty i szybki sposób można kupić części zamienne do Mini. W razie problemów z doborem odpowiednich zamienników pracownicy z działu pomocy technicznej pomogą odnaleźć odpowiednie części zamienne do Mini.

Najczęściej wybierane przez Klientów modele Mini:

Sprawdź inne produkty do marki MINI