Części samochodowe do MERCURY

Wybierz model MERCURY:

Części do Mercury

Mercury to amerykańska marka samochodów osobowych produkowanych przez koncern Ford. Przedsiębiorstwo powołało do życia markę Mercury, by wypełnić niszę pomiędzy popularnymi Fordami a luksusowymi Lincolnami. Marka była popularna i obecna nie tylko w Stanach Zjednoczonych lecz także Kanadzie i na Bliskim Wschodzie.

Historia marki Mercury

Ford przez długi czas produkował niezwykle popularne modele pod szyldem Ford oraz luksusowe auta Lincoln. Brakowało jednak marki pośredniej, która mogłaby stawić czoła konkurencji z tego segmentu aut – Dodge, Buick i Oldsmobile. Dlatego 1938 roku zdecydowano wprowadzić na rynek właśnie markę Mercury.

Samochody Mercury

Mercury był bardziej luksusowy niż Ford – posiadał mocniejsze, zmodyfikowane silniki oraz lepsze wyposażenie. Co prawda niemal każdy model Mercury oparty był na samochodach Ford, to jednak auta te były bardziej udoskonalone. Samochody Mercury szybko okazały się ogromnym sukcesem koncernu a sprzedaż samochodów marki rosła z roku na rok.

Za najbardziej udane modele amerykańskiej marki należy uznać m.in. Mercury Cougar XR7, kultowy model Marquis oraz wyprodukowany zaraz po nim Mercury Monarch. Jednym z najchętniej kupowanych był także Mercury Comet z 1973 roku. Mimo wielu udanych modeli sprzedaż drastycznie spadła po 2000 roku dlatego dekadę później zaprzestano produkcji samochodów Mercury.

Części samochodowe Mercury

Trzeba zauważyć, że koncern Ford był i nadal jest jednym z najlepszych producentów samochodowych na świecie, który korzysta tylko z najwyższej jakości części samochodowych. Nie powinien więc dziwić fakt, że plasowana wyżej marka samochodów Mercury była bardzo mocnym punktem przedsiębiorstwa. Zarówno części do Mercury jak i design oraz osiągi stały naprawdę na wysokim poziomie.

Black week z darmową dostawą od 99 zł
Black week z darmową dostawą od 99 zł