CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
4 4 4 4
8 8 8 8
1 1 1
0 0 0
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do MAYBACH

Wybierz model MAYBACH:

Części do Maybach Daimler AG

Maybach to niemiecka marka samochodowa koncernu Daimler AG, która zajmowała się produkowaniem luksusowych i sportowych samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo produkowało samochody w latach 1909 – 2011.

Historia marki Maybach

Firma powstała 1909 r. z inicjatywy niemieckiego konstruktora Wilhelma Maybacha, który wraz z synem postanowił założyć przedsiębiorstwo motoryzacyjne Maybach Motorenbau. Najpierw firma zajmowała się produkowaniem silników ale po podjęciu współpracy z koncernem Daimler rozpoczęto także produkcję samochodów.

Samochody Maybach

Każdy egzemplarz Maybacha był samochodem luksusowym. Samochody niemieckiej marki spełniały najwyższe standardy jakościowe zarówno pod względem designu, jak i części samochodowych Maybach. Ułatwiła to m.in. rezygnacja z masowej produkcji – modele były produkowane w mniejszych ilościach co pozwalało skupić się na każdym detalu.

Istotne jest także to, że czasem samochody Maybach były produkowane jedynie na specjalne zamówienie klienta. Niestety, zwiększało to znacznie koszt produkcji przez co marka stała się w końcu niedochodowa. Dlatego też 2011 r. koncern Daimler zdecydował, że na skutek słabych wyników sprzedażowych marki, Maybach przestanie być produkowany.

Najlepsze części do Maybach

Mimo że marka już nie istnieje to na rynku zachowało się kilka bardzo ekskluzywnych modeli Maybacha. Z reguły to jednak samochody kilkuletnie, które zaraz po nabyciu potrzebowałyby wnikliwego przeglądu oraz wymiany poszczególnych części Maybach. Nie powinno to jednak stanowić problemu, bo części samochodowe Maybach to elementy łatwo dostępne.