CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
5 5 5 5
7 7 7 7
2 2 2
0 0 0
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do MASERATI

Wybierz model MASERATI:

Części do Maserati S.p.A.

Maserati to włoska marka samochodowa, która została założona przez czterech braci – Alferi, Ettore, Bindo i Ernesto Maserati. Przedsiębiorstwo istnieje od 1914 r. i najpierw zajmowało się naprawami warsztatowymi. 1926 r. narodził się pomysł stworzenia własnej marki samochodów i tego samego roku powstał pierwszy samochód Maserati.

Pierwsze samochody Maserati

1926 r. czyli dokładnie kiedy powstała włoska marka, wyprodukowany został pierwszy samochód Maserati – model Tipo 26. Auto zostało zaprojektowane typowo pod wyścigi. Mimo bardzo dobrych parametrów i solidnego wykonania samochodu, przedsiębiorstwo dosyć szybko znalazło się na skraju bankructwa. Wynikało to głównie z faktu, że firma nie produkowała samochodów dla ludności cywilnej.

Przejęcie marki

Nowym właścicielem Maserati stał się koncern Citroen. Nowe modele aut powstały na bazie technologicznych innowacji Citroena. Niestety współpraca nie wyszła przedsiębiorstwom na dobre i 1974. wszelkie umowy zostały anulowane. Maserati dosyć szybko znalazło jednak nowego nabywcę – Alessandro de Tomaso, byłego kierowcę wyścigowego, który zmienił oblicze samochodów Maserati. Od tego czasu były to auta sportowe z silnikiem umieszczonym z przodu a nie drogie pojazdy z jednostkami zamontowanymi centralnie. Mimo sukcesów marka została dekadę później odsprzedana do koncernu Fiat, który jeszcze bardziej postawił Maserati na nogi.

Zalety Maserati

Niezbyt udana historia włoskiej marki nie powinna w żadnym wypadku odstraszać od zakupu samochodu Maserati. To bowiem auta zjawiskowe – sportowy design, solidne silniki i co najważniejsze bardzo dobre prowadzenie. Istotne jest także to, że do produkcji samochodów używa się najwyższej jakości części do Maserati – tak, by jazda samochodem włoskiej marki była nie tylko przyjemna ale co najważniejsze bezpieczna.

Części samochodowe Maserati

Samochody Maserati zostały wykonane bardzo solidnie z wykorzystaniem wysokiej jakości części Maserati. Żadne auto nie jest jednak niezawodne. Dlatego w razie ewentualnych usterek lub po prostu okresowej wymiany podzespołów eksploatacyjnych, należy jak najszybciej wymienić części do aut Maserati na nowe. Tylko odpowiednia profilaktyka zapewni bowiem kierowcy bezpieczeństwo i komfort jazdy tymi wyjątkowymi samochodami.