CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
3 3 3 3
5 5 5 5
4 4 4
8 8 8
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do LOTUS

Wybierz model LOTUS:

Części do Lotus Cars

Lotus to brytyjska marka samochodowa, która należy do przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Lotus Cars. Koncern mieści się w Norfolk i specjalizuje się w produkcji samochodów sportowych oraz wyścigowych. Od 1996 r. brytyjska marka należy do malezyjskiego koncernu motoryzacyjnego – Proton.

Historia marki Lotus

Lotus został założony 1952 r. z inicjatywy Colina Chapmana – brytyjskiego inżyniera i konstruktora samochodów wyścigowych. Przedsiębiorstwo dosyć szybko stało się bardzo znane i popularne w całej Europie, głównie dzięki częstym startom zespołu Lotus w wyścigach Formuły 1 (nieprzerwanie od 1954 do 1994 r.). Istotne jest także to, że Lotus zwyciężał aż 7 razy.

Przejęcie marki

Lotus mimo wielu sukcesów na torach F1 z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie rozwijał się. Potencjał dostrzegł w marce amerykański gigant General Motors, który 1988 r. wykupił markę, która zaledwie po pięciu latach została odsprzedana do Bugatti. Kiepska kondycja finansowa tego koncernu sprawiła jednak, że wkrótce marka Lotus została wykupiona przez malezyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Proton – do którego należy do dnia dzisiejszego.

Samochody Lotus

Lotus produkował głównie samochody sportowe. Z czasem zaczęto także produkcję aut hybrydowych oraz elektrycznych. Sukces brytyjskiej marki polega głównie na maksymalnej redukcji masy samochodu, co pozwala uzyskać jeszcze lepsze osiągi. Najlepiej oddaje to fakt, że zdecydowana większość samochodów Lotus przyspiesza od 0 do 100 km/h poniżej 4 sekund.

Części do Lotus

Samochody sportowe to auta zdecydowanie bardziej wymagające. Dlatego części samochodowe Lotus powinny zawsze być w jak najlepszej kondycji. Koniecznie trzeba ponadto przestrzegać interwałów wymian poszczególnych części Lotus – to kluczowy aspekt eksploatacji zarówno samochodów sportowych, jak i każdych innych.