CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
0 0 0 0
2 2 2 2
2 2 2
3 3 3
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do LIGIER

Wybierz model LIGIER:

Części do Ligier Automobiles

Ta francuska marka samochodowa powstała 1968 r. z inicjatywy słynnego kierowcy wyścigowego Guya Ligiera. Bogata wiedza z zakresu motoryzacji sprawiła, że zdecydował on nie tylko ścigać się samochodami ale i je produkować. Plany szybko przerodziły się w działania – powstało przedsiębiorstwo Ligier w miejscowości Magny-Cours.

Pierwsze samochody Ligier

Z racji, że Guy Ligier był doświadczonym kierowcą wyścigowym i ponadto ogromnym fanem samochodów wyścigowych to francuska firma skupiła się głównie na projektowaniu i produkcji bolidów Formuły 1. Marka stała się rozpoznawalna nie tylko w kraju ale i w całej Europie. Wkrótce prócz bolidów F1 zaczęły powstawać nowe projekty aut.

Mikrosamochody Ligier

Przez wiele lat Ligier specjalizował się w produkcji bolidów F1. Wiele zmieniły jednak lata 80. kiedy firma zaprojektowała pierwszy mikrosamochód. Do jego budowy wykorzystano nadwozie ciągników siodłowych i zamontowano do tego odpowiednie zawieszenie oraz silnik. Pierwsze modele koncepcyjne były bardzo prymitywne ale z czasem stały się niezwykle popularne – zwłaszcza, że do jazdy nimi nie były potrzebne prawo jazdy.

Przełomowa technologia IXO

Największym przełomem francuskiej marki okazało się wprowadzenie rewolucyjnej technologii IXO w 2010 r. Powstała nawet linia innowacyjnych samochodów Ligier – IXO Line. Ponadto dużym sukcesem marki było także wprowadzenie silników diesla z elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa.

Części do Ligier

Samochody Ligier to raczej rzadkie zjawisko w Polsce. Zdecydowanie najwięcej jest ich na rynku krajowym oraz na torach wyścigowych (linia samochodów wyścigowych Ligier). Tak, czy inaczej pamiętajmy, by zapewnić odpowiedni stan części Ligier. Ewentualne wymiany podzespołów eksploatacyjnych należy wykonywać jak najszybciej – oczywiście z użyciem najwyższej jakości części zamiennych do Ligier.