CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
3 3 3 3
1 1 1 1
4 4 4
5 5 5
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do LADA

Wybierz model LADA:

Części do Lada AwtoWAZ

Lada znana także Polakom jako Łada to rosyjska marka samochodów osobowych produkowanych przez koncern AwtoWAZ. Mimo że w rodzimym kraju auta były sprzedawane jako WAZ i Żyguli to egzemplarze przekazane na eksport zyskały inne nazewnictwo – Lada.

Historia marki

Koncern Lada istnieje od 1966 r. kiedy podpisana została umowa między AwtoWAZ a koncernem FIAT na mocy którego Rosjanie mieliby produkować Fiata 124. I tak też było aż do 1970 r kiedy Lada postanowiła zaprojektować własny samochód. Pierwszym samochodem, który powstał jeszcze w tym samym roku co projekt był model Żyguli.

Linia modelu Lada Żyguli doczekała się kilku udanych generacji i była produkowana przez około siedem lat. Dopiero 1977 r. powstał nowy model – kultowa Lada Niva. Był to mały terenowy samochód, który od razu zyskał uznanie rynku. Bardzo udanym modelem była także Lada Samara, która powstała kilka lat później.

Części do aut Lada

Lada to obecnie rzadkie zjawisko na polskich drogach. Na zjazdach oldtimerów zdarza się jednak dostrzec modele rosyjskiej marki. Dla posiadaczy samochodów Lada mamy dobre informacje. Nie musicie szukać tanich zamienników do Lady. Posiadamy w Ucando wszystkie kluczowe części samochodowe Lada od cenionych marek. Użycie tych podzespołów zdecydowanie tchnie w te auta nowe życie.