CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
1 1 1 1
4 4 4 4
3 3 3
8 8 8
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do HUMMER

Wybierz model HUMMER:

Części do Hummer AM General

Hummer to amerykańska marka samochodów terenowych przedsiębiorstwa AM General, która z czasem ostała odsprzedana największemu koncernowi motoryzacyjnemu w USA – General Motors Corporation. Nazwa marki powstała z kolei od amerykańskiego, wielozadaniowego pojazdu wojskowego Humvee.

Historia marki Hummer

Powstanie marki zawdzięcza się de facto amerykańskiej ambasadzie, która 1979 r. ogłosiła konkurs na zaprojektowanie nowego samochodu wielozadaniowego dla armii. Przetarg zwyciężyło przedsiębiorstwo AM General, które zaprezentowało najlepszy model pojazdu – Humvee. Mimo zwycięstwa firma już planowała kolejny krok, czyli stworzenie cywilnej wersji Humvee, która otrzymała nazwę Hummer.

Przejęcie przez General Motors

1999 r. Hummera wykupił gigant amerykańskiej motoryzacji – koncern General Motors. Co istotne samochody nadal były jednak produkowane w fabrykach AM. Od tego czasu powstało kilka kultowych modeli Hummera – m.in. Hummer H2 oraz jego następca Hummer H3. Z powodu kłopotów finansowych zaprzestano jednak produkcji Hummera. Likwidacja marki miała miejsce w 2010 roku.

Konstrukcja Hummera

Hummer to przede wszystkim niezwykle solidna rama oraz sztywne nadwozie. Nawet najbardziej ekstremalne tereny to dla samochodów tej marki żaden problem. Wszystko dzięki użyciu w konstrukcji reduktora i blokady obu mostków. Hummera prowadzi się po prostu bardzo pewnie i to niezależnie od warunków na drodze.

Części do Hummer

Samochody Hummer to niezwykle precyzyjne pojazdy, zbudowane z solidnych, wysokiej jakości części Hummer. Dlatego, by zachować bezpieczeństwo i funkcjonalność Hummera, podczas wymiany elementów eksploatacyjnych auta, należy zawsze stosować części do Hummera od zaufanych producentów. Niestety, ale zastosowanie kiepskich jakościowo części zamiennych do aut Hummer przysporzy jedynie kolejnych problemów.