CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
1 1 1 1
9 9 9 9
0 0 0
8 8 8
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do FSO

Wybierz model FSO:

Części do FSO – Fabryka Samochodów Osobowych

Fabryka Samochodów Osobowych to polski koncern motoryzacyjny, który produkuje samochody osobowe z przeznaczeniem na rynek polski. Polska Firma została zbudowana od podstaw na przełomie lat 40. i 50.

FSO powstało z inicjatywy Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego, które postanowiła odbudować rodzimy rynek motoryzacyjny. W 1948 r. podpisana została umowa, na skutek której wybudowana została fabryka w Warszawie, która miała umożliwić produkcję około 20 tys. egzemplarzy samochodów.

Licencja marki FIAT

Nabyta licencja na produkcję samochodu Fiat 1400 miała umożliwić przedsiębiorstwu niemal idealny start. Niestety, umowa została zerwana zaledwie po roku, kiedy to Fiat zdecydował, że polski rynek nie będzie zbyt dochodowym. Na skutek nieudanej współpracy przedstawiciele FSO zdecydowali, że koncern zaprojektuje własny samochód. Niedługo po tym, bo w 1951 r. na rynku debiutuje Warszawa M-20.

Kultowe modele FSO

Fabryka Samochodów Osobowych prócz Warszawy, stworzyła także wiele innych, kultowych dla polskiej motoryzacji modeli samochodów. Do legendarnych już dziś samochodów polskiego koncernu należy uznać FSO Syrena, Polskiego Fiata 125p, Poloneza oraz nieco bliższe obecnym czasom FSO Matiz oraz FSO Chevrolet Aveo.

Części do aut FSO

Nie trudno domyślić się, że części do FSO to rzadko spotykane podzespoły. Posiadacze tych samochodów często skazani będą na zakup najtańszych zamienników z Chin. Części zamienne FSO znajdziecie na szczęście w UCANDO. Jeżeli nie możesz ich znaleźć na stronie naszego sklepu, wystarczy, że się z nami skontaktujesz – pomożemy.