CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
1 1 1 1
1 1 1 1
4 4 4 4
0 0 0
4 4 4
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do FORD USA

Wybierz model FORD USA:

Części do Ford USA

Koncern Ford istnieje od 1903 r. kiedy to Henry Ford postanowił spełnić marzenia odnośnie produkcji samochodów. Twórca masowej produkcji wykupił fabrykę, gdzie bardzo szybko powstał projekt pierwszego samochodu amerykańskiej marki. Nie trzeba było długo czekać, by Ford stał się jednym z najważniejszych koncernów w historii motoryzacji.

Historia marki

Kiedy w 1908 r. koncern zadebiutował na rynku rewolucyjnym modelem T nikt nie spodziewał się, że zaledwie rok później samochód ten będzie produkowany masowo. Po wprowadzeniu taśmy produkcyjnej Ford T powstawał szybciej i znacznie taniej, co pozwalało z kolei na obniżenie cen jego zakupu. Najważniejszy w historii marki model powstawał przez 20 lat – przez te wszystkie lata powstało ponad 15 milionów egzemplarzy.

Lata 30. Forda

Zanim wybuchła wojna amerykański koncern Ford podzielił konstrukcje na auta osobowe i samochody dostawcze. Podczas wojny powstawały jednak tylko ciężarówki dla armii. Dopiero po jej zakończeniu wyprodukowano bardzo popularny na rynku model Ford GPW, który był odpowiednikiem Jeepa.

Przełomowe konstrukcje Forda

Do przełomowych modeli amerykańskiej marki trzeba zaliczyć co najmniej kilka samochodów Ford. Prócz wspomnianych wyżej bardzo ważny dla marki był Ford Falcon – pierwszy amerykański samochód kompaktowy. Kultowym był i w zasadzie nadal jest legendarny sportowy Ford Mustang z 1964 r.

Ford w USA

Ford USA to nieco inny koncern niż placówki w Europie. Niektóre modele samochodów Forda w Stanach zostały całkowicie inaczej nazwane. Europejski Ford Mondeo w USA został nazwany modelem Contour. Ponadto na potrzeby rynku amerykańskiego Ford produkował tam znacznie więcej pick-upów niż na starym kontynencie.

Części do Ford USA

Bardzo rzadko zdarza się spotkać na krajowych drogach modele Forda z USA. Z reguły jeździmy ich europejskimi odpowiednikami. Jeżeli ktoś sprowadził taki model do Polski, to może natrafić na problem z częściami zamiennymi. Części samochodowe do Ford USA to podzespoły rzadko spotykane na rynku części zamiennych – mamy je jednak w Ucando.