Dni darmowej dostawy. Bezpłatny kurier od 99 zł Pokaż teraz

Marka:
DATSUN

Wybierz model DATSUN:

CROSS (od 01/2018) GO+ (od 01/2015) GO (od 03/2014) REDI-GO (od 03/2016) mi-DO (od 08/2014) on-DO (od 08/2014)

Części do DATSUN DAT

Datsun to marka samochodów osobowych, która należy do Nissan Motor Co. Ltd. który uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych koncernów motoryzacyjnych w Japonii. Oryginalna produkcja samochodów Datsun ruszyła 1931 r.

Historia marki Datsun

Marka istnieje od 1931 r. kiedy powstała firma Dat Motorcar Co. która zaprojektowała i wypuściła na rynek własny samochód, nazwany 'Datson'. Historia sięga jednak nieco wcześniej bo do 1914 r. kiedy powstał samochód DAT. Po zaledwie trzech latach firmę DAT wykupił koncern Nissan, który zauważył w marce duży potencjał. Pierwszym krokiem nowego właściciela była zmiana nazwy samochodu z Datson na Datsun. Tłumaczono to tym, że 'son' oznacza w języku japońskim straty a więc wedle tradycji chciano odżegnać wszelkie złe demony.

Samochody Datsun

Te niewielkie samochody były produkowane przez blisko 30 lat, głównie na potrzeby rynku krajowego. Samochody Datsun były jednak także eksportowane do pozostałych krajów azjatyckich. Drobne sukcesy i wpływy ze sprzedaży sprawiły, że marka przez chwilę stała się poważnym konkurentem dla pozostałych koncernów. Z czasem auta japońskiej marki stawały się jednak coraz mniej popularne. Dlatego Nissan 1986 r. wycofał produkcję Datsuna.

Ponowna produkcja Datsuna

2012 r. Nissan postanowił wskrzesić Datsuna. Japońska marka powstała jednak jako tak zwana marka low-cost. Datsun miał być niskobudżetowym samochodem, który byłby eksportowany do krajów wschodzących i rozwijających się – m.in. Indonezja, RPA oraz Indie. I tak też się stało. Datsun z powodzeniem produkowany jest na te rynki do dnia dzisiejszego.

Części samochodowe Datsun

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę lubi się psuć w tych samochodach. Na pewno jednak wymagają one, jak każde inne auta, okresowej wymiany podzespołów eksploatacyjnych. Części do Datsun to jednak elementy bardzo rzadko spotykane więc potencjalny nabywca może mieć niemały problem ze znalezieniem dobrych zamienników.

Zrób zakupy za 99 zł a Twoje zamówienie wyślemy kurierem bezpłatnie.
Zrób zakupy za 99 zł a Twoje zamówienie wyślemy kurierem bezpłatnie.