Części samochodowe do DAIHATSU

Wybierz model DAIHATSU:

Części do Daihatsu Motor Co.

Daihatsu to według wielu niedoceniony koncern motoryzacyjny, który w dużej mierze przyczynił się do rozwoju japońskiej motoryzacji. Mimo wielu bardzo ciekawych modeli aut, Daihatsu nigdy nie było w stanie konkurować z innymi potęgami z Azji i Europy. Wypada jednak zauważyć, że marka udowodniła nie raz, że jej niewielkie samochody to auta godne uwagi.

Historia marki Daihatsu

Korzenie marki sięgają 1907 r. To wtedy z inicjatywy kilku przedsiębiorców powstała firma Hatsudoki Seizo, która zajęła się produkowaniem silników do samochodów osobowych. Niecałe 50 lat później zaprojektowano pierwszy samochód japońskiej marki – Daihatsu Hijet. Pierwsze modele samochodów Daihatsu stały się na tyle popularne, że marka została zauważona przez gigantyczny koncern Toyota, który postanowił nawet wkupić część akcji.

Technologie od Daihatsu

Zaistnienie marki Daihatsu stało się bardzo szybko rewolucyjnym dla japońskiego rynku motoryzacyjnego. Daihatsu to prekursor m.in. instalowania silników trzycylindrowych w małych kompaktowych samochodach. Prócz tego japońska marka zasłynęła z dobrze dostrojonych układów zawieszenia oraz bardzo funkcjonalnych układów jezdnych.

Części samochodowe Daihatsu

Samochody Daihatsu może nie zyskały ogromnej popularności ale nie można im odmówić niezawodności i trwałości. Przede wszystkim części Daihatsu to elementy mało awaryjne, które bardzo rzadko ulegają przedwczesnemu zużyciu i wymagają wymiany. Dlatego eksploatacja tych aut nie należy do kosztownych.

Posiadacze starszych modeli Daihatsu będą musieli jednak poczynić pewne inwestycje. Nie powinno to jednak nikogo zdziwić. W końcu zużycie eksploatacyjne części to naturalny proces, który towarzyszy użytkowaniu samochodu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że części zamienne do Daihatsu kupimy bez problemu i za niewielkie pieniądze.

10% zniżki na akcesoria
10% zniżki na akcesoria