Części samochodowe do DAF

Wybierz model DAF:

Części do DAF Trucks NV

DAF to holenderski producent pojazdów ciężarowych i samochodów osobowych, który przynależy obecnie do amerykańskiego koncernu Paccar. Siedziba oraz główne fabryki DAF umieszczone zostały w Eindhoven. Co prawda holenderska marka to mało kojarzony producent lecz w kraju odnosi wiele sukcesów.

Historia marki DAF

Firma istnieje od 1928 r. kiedy Huub van Doore postanowił otworzyć profesjonalny warsztat, który zajmie się serwisem nie tylko samochodów osobowych ale także wszystkich pojazdów użytkowych. Pełen profesjonalizm sprawił, że zaledwie 10 lat później powstał pierwszy projekt samochodu ciężarowego marki DAF.

Lider pojazdów użytkowych

Koncern DAF idealnie wypełnił niszę pojazdów użytkowych. Zapotrzebowanie na samochody ciężarowe i autobusy było bowiem bardzo duże – zwłaszcza po wojnie. DAF szybko stał się liderem segmentu aut użytkowych w Holandii. Warto zauważyć, że samochody DAF były rozpoznawalne także w Europie głównie dzięki ciężarówkom.

Produkcja samochodów osobowych

Popyt na samochody użytkowe sprawił, że przedsiębiorstwo było w stanie poczynić kilka istotnych inwestycji. Padło na samochody osobowe. DAF chciał także zaistnieć w mniejszych segmentach rynku. Dlatego powstały dwa oddziały, które zajęły się produkowaniem VAN-ów oraz samochodów osobowych. Niestety, auta osobowe od DAF okazały się niewypałem i dosyć szybko zdecydowano się wycofać je z oferty. Aktualnie firma DAF produkuje jedynie ciężarówki oraz lekkie auta dostawcze.

Części do DAF

Na europejskich drogach można spotkać całkiem sporo samochodów ciężarowych holenderskiej marki DAF, która doczekała się bardzo pozytywnej renomy. Dlatego pojawił się także popyt na części samochodowe DAF. Pojazdy użytkowe naraża się na bardzo duże obciążenia dlatego części DAF powinny być zawsze w prawidłowym stanie.

10% zniżki na akcesoria
10% zniżki na akcesoria