CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
3 3 3 3
0 0 0 0
1 1 1
6 6 6
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do BUICK

Wybierz model BUICK:

Części do Buick Motor Division

Buick to amerykański producent osobowych samochodów luksusowych produkowanych od ponad stu lat. Firma Buick została pierwszym i najważniejszym członkiem giganta General Motors Corporation i co za tym idzie marka samochodowa Buick stała się flagowym znakiem amerykańskiego koncernu GM.

Historia Buick w pigułce

Marka Buick istnieje od 1903 r. kiedy w Detroit konstruktor i wynalazca Dunbar Buick postanowił spróbować swoich sił w motoryzacji. Buick to najstarszy producent samochodów w USA, który wyprodukował ponad 43 mln samochodów. Największe sukcesy zapewniła amerykańskiej marce współpraca z koncernem General Motors.

Samochody Premium

Buick Riviera to prawdziwa legenda zarówno marki Buick, jak i amerykańskiej motoryzacji. Zapotrzebowanie na model Riviera okazało się znacznie większe niż zaplanowana produkcja tego auta. Inne samochody od Buick okazały się także bardzo udanymi modelami. Do ich cech charakterystycznych należy zaliczyć agresywny design, duże rozmiary oraz mocne jednostki napędowe.

Buick przed długie lata pozycjonował się w segmencie samochodów Premium. Konkurował m.in. z markami Chevrolet i Cadillac. Sytuacja uległa nieco zmianie, gdy amerykańska marka zaczęła borykać się z problemami. Idealnym wyjściem z kryzysowej sytuacji okazał się jednak Buick Avenir – 4-drzwiowy sedan, który uplasowano klasę niżej.

Innowacje i części Buick

Buick zapisał się na kartach motoryzacji tym, że jako pierwszy przedstawił branży górnozaworowy rozrząd silnika. Do rewolucyjnych technologii od Buick należy zaliczyć także przekładnię hydrokinetyczną oraz nowoczesne kierunkowskazy. Amerykańska marka zasłynęła również z montażu doskonałych części do aut Buick, które okazały się niezwykle trwałymi i niemal bezawaryjnymi podzespołami.