Części samochodowe do ARO

Wybierz model ARO:

Części do ARO Auto Romania

ARO to rumuńska marka samochodowa, która należy do przedsiębiorstwa S.C. ARO S.A. umiejscowionego na północnym wschodzie Rumunii, w mieście Campulung. Pod szyldem marki produkowano głównie samochody terenowe. Z powodu kłopotów finansowych markę zlikwidowano 2006 r.

Historia marki ARO

Firma ARO jak niemal każdy w branży, zaczynała od produkcji rowerów oraz motocykli. Zakłady produkcyjne powstały 1953 r. i zostały nazwane Państwowymi Zakładami Metalowymi. Produkcja samochodów rozpoczęła się 4 lata po założeniu przedsiębiorstwa. Były to auta terenowe, wzorowane na radzieckich samochodach UAZ.

Pod koniec lat 60. Przedsiębiorstwo postanowiło przemianować pierwsze produkcje aut pod nazwami IMS na ARO. Tak powstała też nowa nazwa przedsiębiorstwa. Od tego czasu powstało kilka bardzo udanych modeli samochodów ARO, które ceniono przede wszystkim za bardzo dobre układy zawieszenia oraz solidne części do ARO.

Zalety marki ARO

Marka była swego czasu bardzo popularna w kraju. Samochody ARO uchodziły za ekonomiczne z punktu widzenia eksploatacji oraz niedrogie w zakupie. Cieszył także fakt, że części samochodowe ARO były produkowane przez rumuński koncern a nie zamawiane od innych producentów części samochodowych – jak robiły to inne przedsiębiorstwa.

Black week z darmową dostawą od 99 zł
Black week z darmową dostawą od 99 zł