Części samochodowe do AIXAM

Wybierz model AIXAM:

Części do Aixam-Mega S.A. 

Aixam to francuskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które specjalizuje się w produkcji mikrosamochodów. Pod szyldem Aixam zaprojektowane i wyprodukowane zostały jednak także m.in. samochody osobowe, dostawcze oraz transportowe. Fabryki marki umiejscowione zostały na wschodzie Francji, w mieście Aix-les-Bains.

Korzenie marki Aixam

Firma istnieje od 1983 roku kiedy kilku przedsiębiorców postanowiło wykupić produkcję spółki Arola, która znalazła się na skraju bankructwa. Wspomniana firma specjalizowała się w budowie wózków elektrycznych i niewielkich pojazdów. Zaledwie rok po przejęciu przedsiębiorstwa, zaprojektowano i rozpoczęto produkcję pierwszego mikrosamochodu osobowego pod szyldem Aixam.

Awaryjność części Aixam

Aixam dał się poznać jako producent z tzw. średniej półki. Samochody Aixam zostały co prawda wykonane solidnie, ale części samochodowe do Aixam to raczej podzespoły nie najwyższej klasy. Nie oznacza to jednak, że zakup tego auta to zły wybór. Pilnowanie regularnych wymian i prawidłowa eksploatacja tych samochodów sprawi bowiem, że części Aixam będą służyć nawet dłużej niż przewidział to producent.

Nie tylko Mikrosamochody

Aixam kojarzy się głównie z mikrosamochodami. Nie powinno to jednak nikogo zdziwić bo francuski koncern jest drugim, największym producentem samochodów typu microcar w Europie. Nie oznacza to jednak, że Aixam ograniczyło się jedynie do tego segmentu aut. 1992 roku przedsiębiorstwo zaprojektowało bowiem markę samochodów sportowych i osobowych Mega, która ostatecznie została przemieniona w markę pojazdów dostawczych.

Black week z darmową dostawą od 99 zł
Black week z darmową dostawą od 99 zł