Części samochodowe do ACURA

Wybierz model ACURA:

Części do Acura Honda Motor Company

Marka Acura to przedstawiciel segmentu Premium, który produkuje luksusowe samochody osobowe głównie na potrzeby rynku amerykańskiego. Acura należy do koncernu Honda Motor Company i powstała po to, by oddzielić ekonomiczne i opłacalne w zakupie Hondy od projektów ekskluzywnych samochodów, które powstały pod nowym szyldem Acura.

Historia marki Acura

Acura powstała oficjalnie 1986 r. czyli w latach, kiedy japońskie samochody uchodziły za tanie, ekonomiczne i trwałe. Luksus był z kolei ostatnim co przychodziło na myśl, gdy mowa odnośnie aut z Japonii. Mimo to Honda postanowiła stawić czoła tym okolicznościom i stworzyła markę Premium – Acura. Nie trzeba było długo czekać na sukces, bo już pierwszy samochód Acura okazał się wielkim hitem.

Pierwsza Acura zadebiutowała na rynku motoryzacyjnym 1989 r. Był to model NSX – sportowy samochód osobowy z napędem na tył. Acura zaledwie jednym modelem stała się poważnym konkurentem dla takich gigantów jak Ferrari i Porsche. Kolejne lata jedynie to potwierdziły. Powstało wiele udanych modeli – w tym Acura 3.5 RL oraz luksusowy SUV Acura MDX.

Samochody Acura

Acura charakteryzuje się przede wszystkim niecodziennym designem. Samochody japońskiej marki po prostu genialnie będą prezentować się podczas jazdy. Acura daje jednak wiele więcej użytkownikowi niż tylko nowatorski styl. Samochody zostały wyposażone w sztywne, ale zarazem bardzo lekkie nadwodzie, co sprawia, że jazda staje się jeszcze przyjemniejsza. Za duży plus trzeba uznać także silne jednostki napędowe oraz multum innowacyjnych technologii, które znalazły zastosowanie w samochodach Acura.

Części samochodowe Acura

Acura powstała z bardzo solidnych podzespołów. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba okresowo wymieniać m.in. filtry samochodowe oraz elementy układu hamulcowego. Części zamienne do Acura najlepiej kupować od zaufanych producentów, bo tylko najlepsze części do Acura będą gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy.