CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
1 1 1 1
8 8 8 8
3 3 3
3 3 3
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do ABARTH

Wybierz model ABARTH:

Części do Abarth

Abarth to marka samochodowa, która powstała z inicjatywy włoskiego inżyniera i konstruktora Karla Abartha. Założyciel przedsiębiorstwa spędził kilka lat w warsztatach Porsche. Zdobyte doświadczenie ułatwiło mu poszukiwanie własnych innowacji technologicznych. Tak też powstała firma motoryzacyjna Abarth.

Historia marki

Przedsiębiorstwo istnieje od 1949 r. Za symbol marki wybrano skorpiona na tarczy herbowej – znak zodiaku założyciela marki. Przez pierwsze lata firma podejmowała się głównie ulepszania seryjnych samochodów popularnych marek. Za cel obrano przystosowanie silników do wyższych mocy. Z czasem powstały samochody z własnym nadwoziem.

Samochody Abarth

Pierwsze modele tej marki to głównie ulepszone wersje takich marek samochodowych jak Renault, Alfa Romeo i Fiat. Największym sukcesem był wówczas Fiat Abarth 131 Rally, który zapewnił firmie rajdowe mistrzostwo świata cztery lata z rzędu. Zaangażowanie marki w rajdy sprawiło, że produkcja samochodów została wstrzymana. Dopiero 2007 r. wznowiono produkcję a do najsłynniejszych modeli od tego czasu należy zaliczyć Fiata Abarth 124 Rally.

Części do Abarth

Firma Abarth produkuje ulepszone wersje popularnych samochodów. Dlatego i części samochodowe Abarth to podzespoły, które cechuje wysoka jakość i stosunkowo długa trwałość. Do nie najlepszych informacji należy z kolei fakt, że części zamienne do aut Abarth to elementy bardzo rzadko dostępne w sklepach motoryzacyjnych.